Bez očkování do restaurace? Možná to nepůjde. Z okolí Merkelové přichází varování

25.07.2021 13:36

Ředitel kabinetu německé kancléřky Angely Merkelové Helge Braun bije na poplach. V Německu je plně očkována téměř polovina populace, ale delta varianta koronaviru, dříve známá jako indická, se u našich západních sousedů i přesto bleskově šíří. Braun v rozhovoru pro list Bild am Sonntag varoval, že pokud se očkování neurychlí nebo se Němci nezačnou chovat zodpovědněji, na podzim bude zase zle. A silně to odnese německá ekonomika.

Bez očkování do restaurace? Možná to nepůjde. Z okolí Merkelové přichází varování
Foto: Repro Youtube
Popisek: Angela Merkelová zjistila, že si zapomněla roušku

V Česku, v Německu, v Rakousku a v dalších zemích narůstá počet očkovaných lidí. Ale stále nejsou naočkováni zdaleka všichni. Podle průzkumů asi čtvrtina Čechů očkování kategoricky odmítá.

V Německu byla prozatím plně naočkována asi polovina občanů, ale zemí se současně rychle šíří varianta delta. Ředitel kabinetu německé kancléřky Angely Merkelové Helge Braun v rozhovoru pro Bild am Sonntag varoval, že počty nově pozitivních jsou z týdne na týden o 60 procent vyšší. Pokud by to takto šlo dál, během září by se Německo mohlo dostat na 100 tisíc nakažených za jediný den. 

„Dopad na pracovní procesy v továrnách by byl obrovský. To již vidíme ve Velké Británii,“ řekl Braun s tím, že by statisíce lidí skončily v karanténě, a to by německé hospodářství nevyhnutelně ovlivnilo.

Asi 60 procent německé populace má jednu dávku vakcíny proti covidu a asi 48 procent má dávky dvě. Pokud se počet očkovaných rychle nezvýší, podle Brauna bude muset vláda zvážit zavedení konkrétních zdravotních opatření.

„To by mohlo znamenat, že některé věci, jako jsou návštěvy restaurací, kin a stadionů, by u testovaných neočkovaných osob nebyly možné, protože riziko šíření nemoci je příliš vysoké,“ upozornil Braun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NECENZUROVANÉ VIDEO Popraven střelou do hlavy. Tálibánci znovu účtují

20:37 NECENZUROVANÉ VIDEO Popraven střelou do hlavy. Tálibánci znovu účtují

Podle všech dostupných informací hnutí Tálibán po odchodu spojenců nabírá v Afghánistánu na síle. Am…