Běž už, kurva, do prdele, Bille. Posraná rada, abych se dohodla s Putinem, zuřila prý Hillary Clintonová. Máme více z výbušné knihy

6. 10. 2015 10:34

Zajímavé pikantnosti o fungování Hillary Clintonové, největší favoritky na prezidentskou kandidaturu za americké demokraty, má přinést nejnovější kniha. Web Dailycaller.com přináší ukázku v podobě svědectví mladého studenta, který pro Clintonovou pracoval v době, kdy byla ministryní zahraničí. A zjistil prý ledacos zajímavého o jejím střetu zájmů a rovněž o svérázném vztahu k manželu Billovi.

Běž už, kurva, do prdele, Bille. Posraná rada, abych se dohodla s Putinem, zuřila prý Hillary Clintonová. Máme více z výbušné knihy
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Anketa

Jak dopadne TOP 09 s předsedou Kalouskem a čestným předsedou Schwarzenbergem v příštích volbách do sněmovny? Žádáme vás o odhad, ne o vaše přání

1%
2%
2%
5%
11%
8%
66%
hlasovalo: 6584 lidí

Zjistil toho prý celkem dost, protože ministryně a její nejbližší spolupracovníci jej jako mladého stážistu povýšeně ignorovali a obvykle se na něj nepovažovali za nutné ani podívat. Díky tomu rozhodně nepřestávali mluvit o nastoleném tématu, když vstoupil do místnosti.

Na stáži u ministryně působil v roce 2012, v posledním roce prvního mandátu prezidenta Obamy. Clintonová prý již tehdy byla jednoznačně rozhodnutá, že jako ministryně pokračovat nebude, ale bude se soustředit na svou prezidentskou kampaň v roce 2016. Proto prý na ministerstvu spíše než politiku řešila vlastní byznys v nadaci „Clinton Foundation“ a think-tanku „Clinton Global Initiative“. Když prý vstoupil doprostřed porady Clintonové s nejbližšími, obvykle viděl stůl plný ne úředních dokumentů, ale papírů s logy nadace či think-tanku. Sám prý tyto papíry několikrát držel v ruce, když jej pro ně ministryně poslala. „Nebylo pochyb, že Hillary a její nejbližší poradci na ministerstvu připravovali své podnikání,“ říká v knize publicisty Edwarda Kleina stážista.

CELÝ TEXT ZDE

Ministryně prý tehdy ke svému byznysu běžně využívala i zahraničních cest. Jednou se právě vrátila z oficiální návštěvy Ruska a na hlavě měla tradiční ruskou beranici. Téhož dne prý vyslechl telefonní rozhovor, ve kterém ministryně smlouvala o výši příspěvku pro její nadaci. Odkud by příspěvek pocházel, se stážista dozvěděl vzápětí, když si ministryně s telefonem u ucha ulevila: „Ten zasraný tlumočník z ruštiny je zatraceně pomalý.“

V té době prý zaznamenal, že prioritou stále ještě úřadující ministryně se stává soukromý byznys. Schůzky se zahraničními státníky prý absolvovala jen pro formu, ale o to více se věnovala plánování strategie své nadace s politickým analytiky, se kterými trávila dlouhé hodiny.

Při veřejných hovorech o nadaci se ale prý stala téměř paranoidní. Činila neuvěřitelná bezpečnostní opatření, mluvila výhradně šeptem a zakrývala si ústa, aby jí z nich nemohl nikdo odezírat. Bála se prý zejména úniků směrem k prezidentu Obamovi.

To však prý neznamenalo, že by svůj střet zájmů vnímala jako něco špatného. „V jejím uvažování žádný střet zájmů nebyl. Brala to tak, že dělá dobrou práci, řeší složité problémy a Spojené státy díky ní vypadají ve světě jako hodný chlapec,“ líčí bývalý zaměstnanec.

Jako stážista prý také zažil, jak se ministryně Clintonová chová ke svému manželovi. Bývalého prezidenta USA prý neustále peskovala a poučovala a nedělalo jí problém být sprostá. Jednou jí nesl nějaké papíry, když s ním zrovna telefonovala. Jeden z poradců Clintonové jej prý z místnosti regulérně vytlačil a poslední, co přes dveře slyšel, byl rozčílený výkřik „Běž do prdele, Bille“.

Na jedné ze zahraničních cest prý zase slyšel ministryni na manžela křičet: „To ty jsi mi dal tu posranou radu, abych se dohodla s Putinem.“

To však ještě nebylo nic proti tomu, co se odehrávalo, když se na internetu objevily fotografie exprezidenta Clintona s prostitutkami. Po výstupu prý nastalo dlouhé ticho, ve kterém se manžel na druhé straně hovoru snažil situaci vysvětlit, načež to ministryni přestalo bavit a pronesla: „Bille, kurva, já končím. Nazdar.“

O domácích vztazích u Clintonů promluvil i politický konzultant Roger Stone, podle kterého paní ministryně a prezidentská kandidátka rozhodně nezůstávala jen u slov. „Házela po něm klíče, knihy, popelníky,“ píše ve své knize, ze které cituje deník Blesk.

Vrcholné číslo prý ale nastalo v roce 1993, kdy byl Clinton čerstvě prezidentem. Tehdy přímo v Bílém domě nechal přespat populární zpěvačku Barbru Streisandovou, zatímco manželka Hillary seděla v nemocnici u umírajícího otce. Když se o zpěvačce dozvěděla, ještě v noci prý dorazila zpět do Washingtonu a prezident Spojených států skončil s velkým šrámem na krku. Jeho tehdejší mluvčí mu prý poradila, ať řekne, že se pořezal při holení. Přitom přiznává, že bylo zcela zřejmé, že z holení to určitě nebylo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…