Bezpartijní senátorka Chalánková vstoupila do klubu ODS

29. 1. 2020 11:28

Bezpartijní senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková vstoupila do klubu ODS. Podle dnešního vyjádření tak někdejší politička TOP 09 učinila po delších jednáních s vedením senátorů občanské demokracie i v reakci na úmrtí šéfa horní komory Jaroslava Kubery (ODS).

Bezpartijní senátorka Chalánková vstoupila do klubu ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Jitka Chalánková
reklama

Chalánková podle předsedy senátorů ODS Miloše Vystrčila nabídla své členství den po Kuberově úmrtí, 21. ledna. „My jsme následně o její žádosti hlasovali a byla přijata,“ uvedl. Chalánková s klubem dlouhodobě spolupracovala a o svém zařazení jednala už loni se zesnulým šéfem Senátu. Novinářům dnes řekla, že se pro vstup rozhodla také kvůli tomu, aby nebylo možné zpochybňovat nárok ODS na mandát předsedy horní komory.

„Netajím se tím, že jsme měli (s Kuberou) na mnohé věci stejný názor,“ uvedla Chalánková. Pro vstup do klubu se rozhodla senátorka, jejíž mandát skončí za čtyři roky, také proto, že chce efektivněji plnit slib voličům  přinášet pravicová řešení se silným sociálním akcentem.

Jednání o volbě Kuberova nástupce v čele horní komory začnou 5. února, tedy dva dny potom, co se s ním veřejnost rozloučí. Podle dřívějšího vyjádření prvního místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky by se volba mohla uskutečnit na mimořádné schůzi Senátu, která by se konala v první polovině února. Kandidáty budou moci podle zákona o senátním jednacím řádu navrhovat senátní volební komisi senátorské kluby i jednotliví senátoři „nejpozději 24 hodin před zahájením volby“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …