Úvodem Kraus mluvil o zajištění bezpečnosti této cesty do ukrajinské metropole. Cestu je podle něj nutné rozdělit na dvě fáze. První část je samotný transport politiků a druhá část je pobytová. „Co se týká transportu, velká část bezpečnosti bude zajištěna českými, polskými či slovinskými zabezpečovacími agenturami. Jedná se především o vojenské zpravodajství.
Co se týká pobytu v obléhaném Kyjevě na Ukrajině, tam míra bezpečnosti bude záviset na ukrajinských bezpečnostních sborech a ozbrojených silách. Ty nejlépe vědí, jaká je tamní bezpečnostní situace, kde jsou zabezpečené prostory a jak uchránit účastníky takto citlivého jednání,“ řekl bezpečnostní analytik.
Pravidla pro bezpečnost státníků jednotlivých zemí platí podle Krause zcela univerzálně všude na světě, i ve válečných konfliktech: „Samozřejmě je to tak, pochopitelně se nesmí stát cílem třeba nevyžádaných útoků ze strany Ruské federace. Může se ale nechtěně stát, že dojde k reálnému bezpečnostnímu incidentu, který bude zahrnovat tyto VIP osoby,“ řekl Kraus vzhledem k tomu, jak plošně ruská armáda na Ukrajině postupuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.