Bezpečnostní rada se bude zabývat skladováním munice

22.12.2014 6:40

Bezpečnostní rada státu se dnes bude v souvislosti s nedávnými výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku zabývat skladováním munice v Česku. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by měl představit návrhy na zpřísnění kontrol munice a s tím související změny legislativy. Jednání se zúčastní šéf Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a také hejtmani Zlínského a Pardubického kraje. Nevybuchlá munice z Vrbětic by totiž měla být převezena do skladu v Květné na Svitavsku.

Bezpečnostní rada se bude zabývat skladováním munice
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na návštěvě muničního skladu armády v Hostašovicích na Moravě, který po technické stránce střeží firma Trade FIDES, po té fyzické vojenská policie

Chovanec už dříve řekl, že by se měl přinejmenším zdvojnásobit počet policistů kontrolujících munici, kterých je nyní 54. Stoupnout má také počet kontrol munice, kterých je nyní asi 500 ročně. Lepší kontrolu chce ministr zajistit rovněž intenzivnější spoluprací mezi policií, báňským úřadem a armádou.

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr by měl na bezpečnostní radě informovat o případu německé společnosti Viktoriagruppe, která pro Česko skladuje část zásob nafty a v polovině prosince na sebe podala v Německu insolvenční návrh. SSHR nyní řeší převoz rezerv z Bavorska, kde by měly být zásoby asi na dva dny. Stát má zásoby nafty zhruba 95 dnů, povinných je 90.

Rada se bude věnovat také problematice migrace a přesídlení uprchlíků

Bezpečnostní rada státu se bude věnovat i zvýšení bezpečnosti na pražském Letišti Václava Havla nebo problematice migrace a přesídlení uprchlíků. Vláda v poslední době řešila například to, jak se postavit k možnému přijetí uprchlíků ze Sýrie. V EU Chovanec uvedl, že ČR není z bezpečnostních ani technických důvodů připravena přijmout uprchlíky v řádu tisíců a nesouhlasí také s možností povinných kvót na rozmístění běženců v členských státech Evropské unie.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …