Chorvatsko hlásí 265 nových případů nákazy koronavirem. Podle serveru Croatiaweek jde o nejvyšší denní nárůst. Chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beros to nepovažuje za nějaký významný odklon od trendu a myslí si, že vyšší čísla jsou způsobena letní turistickou sezónou. 137 z celkových 265 nových případů však byli jedinci v samoizolaci, což prý podle Berose ukazuje, že epidemiologové dělají dobrou práci.
I přes vyšší čísla však podle Světové organizace cestovního ruchu zůstává Chorvatsko bezpečnou zemí. V neděli oznámila chorvatská ministryně turistiky Nikolina Brnjac, že Chorvatsko dostalo od této organizace známku bezpečné země. „Jako oblíbená evropská a středomořská destinace se snažíme vyrovnat se všemi problémy a zajistit stabilitu a bezpečnost pro místní obyvatele a pro všechny turisty, kteří se rozhodli letos navzdory současné situaci zemi navštívit. Připravili jsme nezbytné bezpečnostní protokoly a opatření, abychom co nejvíce zpříjemnili pobyt turistů v naší zemi a ochránili jejich zdraví,“ prohlásila.
Kromě Chorvatska Světová organizace cestovního ruchu označila za bezpečnou zemi v Evropě i Portugalsko, Bulharsko, Černou horu, Ukrajinu a Turecko.
Tento názor však nesdílí například Slovinsko. To podle webu The Slovenia Times plánuje umístit Chorvatsko mezi červené země, tedy mezi země, po jejichž návštěvě musejí Slovinci do čtrnáctidenní karantény. Nařízení platí od pátku. „Faktem je, že v Chorvatsku se situace dramaticky zhoršuje. Data o infekci ukazují, že situace je opravdu špatná,“ řekl mluvčí vlády. „Nemáme jinou možnost než naléhat na naše občany, aby se co nejdříve vrátili z nebezpečné země bez ohledu na to, jaké plány tam mají. Situace se rychle zhoršuje a bude se ještě zhoršovat,“ dodal.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: tle