Biskupský sekretář v rádiu protestoval: Finanční vyrovnání není nijak velkorysé

21.11.2013 17:40 | Zprávy
autor: mp

V porovnání s tím, co stát vydává ročně např. na stavbu dálnic, představuje roční splátka plynoucí z vyrovnání mezi státem a církví jen zlomek státního rozpočtu. Na tuto skutečnost opakovaně poukázal generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Trval na tom, že církve musí dostat prostor k tomu, aby mohly s financemi zodpovědně nakládat tak, aby mohly pečovat o potřebné i za třicet či čtyřicet let.

Biskupský sekretář v rádiu protestoval: Finanční vyrovnání není nijak velkorysé
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub usedl do křesla hosta čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Ústředním tématem rozhovoru byly podle očekávání církevní restituce. Přistoupí církevní hodnostáři na požadavky sociální demokracie a vzdají se části majetku, který církvím náleží na základě schváleného zákona a podepsaných platných smluv se státem?

Komisi chtěl zřídit Sobotka

Dnes od dvou hodin odpoledne proběhala schůzka mezi pravděpodobným příštím premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a zástupci církví. Podle Holuba se spolu diskutující rozešli v dobrém, ačkoli se jejich stanoviska nesblížila. Jediným výstupem byla shoda na založení expertní skupiny. „To byl návrh pana Sobotky a my jsme na něj přistoupili,“ prozradil Holub s tím, že v rámci diskusí na této platformě církve lépe vysvětlí svůj postoj k církevním restitucím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…