Blbost a chaos, pane kancléři Zemana. Hádka o amnestii pokračovala i v noci

29.04.2013 8:05

Víkendové prohlášení hradního kancléře Vratislava Mynáře, který v novinách zveřejnil jména údajných tvůrců prezidentské novoroční amnestie - blízkých spolupracovníků tehdejšího prezidenta Klause Ladislava Jakla a Petra Hájka a hradního právníka Pavla Hasenkopfa - vyvolalo velký rozruch.

Blbost a chaos, pane kancléři Zemana. Hádka o amnestii pokračovala i v noci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vratislav Mynář

Zejména Hasenkopf okamžitě odmítl, že by na výsledném textu amnestie měl jakýkoliv podíl, byť připustil, že vypracoval jistý koncept amnestie, který ale nebyl použit. Hasenkopf již v minulosti výslednou podobu amnestijního rozhodnutí kritizoval jako právnicky diletantskou.

Mynář však v neděli večer v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zopakoval, že Hasenkopf skutečně byl spoluautorem amnestie, který zajišťoval především právnické technikálie textu. „Museli najít nějakého loajálního právníka, kterého našli právě v osobě Pavla Hasenkopfa, který byl navíc v určité době vyhozen z legislativního oddělení a pan Hájek ho přikryl tím, že ho vzal do odboru pro styk s veřejností,“ řekl k tomu kancléř.

Ten navíc prozradil, že v minulém týdnu se mu Hasenkopf sám ke spoluautorství amnestie přiznal. „Obecně se o tom jednalo prý už v roce 2009, konkrétněji prý ale až na podzim roku 2012. A to mi řekl do očí v kanceláři. Proto je to pro mne úsměvné a vůbec nechápu, proč mě chce žalovat,“ řekl Mynář pro ParlamentníListy.cz.  

Zmíněný večerní článek ParlamentníchListů.cz, který přinesl Mynářovo vyjádření, zaujal i samotného Hasenkopfa, který si jej po půlnoci pověsil na svůj Facebook s komentářem: „Aspoň je jasné, že kancléř vážně nechápe, která bije.“ Pak se vrátil k víkendovým slovům kancléře Mynáře i prezidenta Zemana, kteří oba prohlásili, že na základě těchto zjištění Hasenkopf na Hradě skončí.

„Kdyby byl vyhrál kníže, odešel bych těsně po inauguraci, pro něho bych nemohl (ve smyslu nechtěl) pracovat ani minutu,“ napsal dále. „U Zemana jsem neviděl důvod vyloženě prásknout dveřmi a rozhodl jsem se, že si počkám, zaujmu roli pozorovatele a uvidím, co se bude dít,“ vysvětloval své setrvání na Hradě.

Tam však prý rozhodně nechce zůstávat za každou cenu. „Nejsem politik, jsem právník, a údajně nejsem k zahození,“ napsal ke své případné budoucnosti. Slova kancléře Mynáře jej ale prý utvrdila ještě v jednom poznatku: „Po dnešku se mi opět potvrdilo, že za vším je třeba hledat spíše blbost a chaos než promyšlený záměr,“ uzavřel svou popůlnoční úvahu Hasenkopf.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…