Bobošíková: Já být prezidentka, chodila bych na zasedání vlády

12. 8. 2012 14:30

Suverenita představila své kandidáty do podzimních krajských voleb v Královehradeckém a Pardubickém kraji. V čele kandidátek v obou krajích stojí ženy. V Královehradeckém kraji je to komunální politička a podnikatelka Luďka Tomešová, v kraji Pardubickém pak Marta Lederová, ředitelka základní a mateřské školy.

Bobošíková: Já být prezidentka, chodila bych na zasedání vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková

Obě kandidátky do čela krajů kladou ve svých plánech do budoucna důraz na kvalitní a náročné školství jakožto podmínku pro zvyšování konkurenceschopnosti českých podniků a firem, které je v těchto tradičně průmyslových krajích nezbytné.

„Mluvíme-li o kvalitním a náročném školství, znamená to zrušení nesmyslného experimentu s integrací mentálně postižených dětí s dětmi zdravými, která neprospívá ani jedné z těchto skupin. Dále to znamená podporu učňovského školství a středních průmyslových škol,“ řekla Tomešová. Současně Suverenita prosazuje zrušení dotací pro nekvalitní středním školy.

Tomešová také uvedla, že je nutno vyřešit problém dokončení dálnice v Hradeckém kraji, která má vést až k polským hranicím. Otázku pozemní komunikace by Suverenita řešila i Pardubickém kraji, kde by podle svého volebního programu usilovala o vybudování dálničního obchvatu Pardubic. „V Pardubickém kraji se Suverenita zaměří i na podporu zemědělců, protože na pole patří zemědělské plodiny a ne fotovoltaické elektrárny či budovy obchodních řetězců a logistických center,“ uvedla Jana Bobošíková, předsedkyně Suverenity.

Bobošíková: Od bývalého i současného prezidenta bych se lišila

Součástí obou tiskových konferencí bylo i představení Jany Bobošíkové jako kandidátky na post prezidenta republiky. „Jako prezidentka bych vždy vystupovala v rámci Ústavy ČR. Čím bych se ale určitě lišila od bývalého i současného prezidenta, je využívání možností prezidenta republiky účastnit se zasedání vlády a obou komor parlamentu a hovořit v nich. Jsem přesvědčena, že při dostatku argumentů pro svá řešení, bych dokázala přesvědčit zákonodárce, aby opustili často úzce stranická řešení problémů republiky a hledali řešení, která budou pro naši vlast ta skutečně nejlepší,“ prohlásila.

Podle posledního průzkumu veřejného mínění agentury Median získala Bobošíková sedm procent hlasů a předstihla tak všechny kandidáty parlamentních stran. „Podpora kandidatury Jany Bobošíkové se denně zvyšuje, vnímáme to při sběru podpisů i setkáních s občany. Jasný program Jany Bobošíkové i Suverenity si je získává,“ řekla statutární místopředsedkyně Jana Volfová.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČ

16:52 A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČ

Senátor Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu rozepsal se svými vzpomínkami na srpen 1968. A m…