Bobošíková: Kdybych se jmenovala Jan Bobošík, bylo by to ve volbách snazší

19.10.2012 20:50

Kandidátka na Hrad Jana Bobošíková (Suverenita) byla pátečním hostem pořadu Volejte prezidentovi na televizi Pětka. Diváci tak měli v přímém přenosu možnost kandidátce položit celou řadu leckdy i šťouravých dotazů. Ke své kandidatuře řekla, že by chtěla vrátit víru v právo či budoucnost.

Bobošíková: Kdybych se jmenovala Jan Bobošík, bylo by to ve volbách snazší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

Dále se Jana Bobošíková v pořadu Volejte prezidentovi svěřila, že by se jako prezidentka chtěla účastnit jednání vlády. Cítí totiž nutnost říct vládě a politikům, že byli zvoleni občany země. Je navíc nešťastná z toho, jak je přímá volba prezidenta legislativně zakotvena. Bobošíková upozornila diváky na to, že by se prezident nově mohl ze své funkce stát jakýmsi ombudsmanem naštvaných lidí. „Pravomoc prezidenta bych neměnila, ale zrušila bych Senát,“ dodala k tomu rázně politička.

Bobovize nelituji

Spektrum dotazů bylo opravdu široké. Jednou z takových byla i mediálně zaměřená otázka. „Myslím si, že média neposkytují objektivní obraz,“ prohlásila Bobošíková s tím, že menšinové názory by neměly být potlačovány hlavním proudem. Novináři podle ní jedou po povrchu a neznají problematiku věcí do hloubky.

Jako příklad během čtyřicetiminutového vysílání uvedla krizi České televize na přelomu let 2000 a 2001. Mezi lidmi známá jako „Bobovize“. Takhle hanlivě tehdejší krizi pojmenovali novináři.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Rovněž kandidátka přiznala, že šla tehdy Jiřího Hodače podpořit do prohrané bitvy. „Chtěla jsem, aby byla v této zemi zachovaná zákonnost. Říkám zcela jasně: Nelituju toho,“ sdělila Bobošíková. Poté hned dodala, že pokud něčeho opravdu lituje, je to fakt, že vysílání ČT vypnula jenom na dva dny.

Jan Bobošík

Většina dotazů ale směřovala na její kandidaturu. „Kdybych se jmenovala Jan Bobošík, bylo by to u některých mužů ve volbách snazší,“ prohlásila s úsměvem kandidátka za Suverenitu k přímé volbě prezidenta. Podporu nynějšího prezidenta nečeká, přiznala. Má místo toho řadu jiných známých osobností. Jako Helenu Vondráčkovou. Zbytek politička prozrazovat nechtěla.

Co se politiky Unie týká, není kandidátka příznivcem toho, abychom jako Česko bouchali do stolu a vystupovali z EU. Existují však výjimky.

Třeba takové pomazánkové máslo. Vláda tady podle ní zcela podcenila vyjednávání a nevyužila svých možností. „Měla možnost legislativně značky ochránit. Třeba ji prohlásit národním bohatstvím,“ řekla Bobošíková s tím, že by se lidé neměli tak lehce vzdávat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…