Bobošíková: Média propagují švýcarského občana Schwarzenberga

13.02.2012 23:06

Předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková se chystá kandidovat na prezidentku. Nutno podotknout, že to není její premiéra. Neúspěšně kandidovala už v roce 2008 za Komunistickou stranu Čech a Moravy. „Někdy je cesta důležitější než cíl. Je důležité jít po cestě, které věřím a jít po ní třeba pomalu a klopotně,“ zkouší to znovu Bobošíková.

Bobošíková: Média propagují švýcarského občana Schwarzenberga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková

Předchozí kandidatura Jana Bobošíkové byla účelová, nebo jak ona říká, vlastenecká. „Byli zde dva relevantní kandidáti: Jan Švejnar a Václav Klaus. Švejnar je americký občan, takže pokud moje kandidatura napomohla k tomu, že na Hradě usedne Čech, jsem ráda a udělala bych to znovu. Jsem ráda, že Klaus je prezidentem,“ vysvětlila Bobošíková ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Bobošíková přiznává, že minulá kandidatura za KSČM se nyní může projevit jako diskvalifikační. „Pokud se spojí všechny probruselské síly, tak mohu být v médiích označena velmi nelichotivými nálepkami, ale ráda do toho půjdu,“ uvedla.

Nyní Bobošíková nekandiduje s podporou žádné politické strany. „Všechny mají máslo na hlavě, mohou za to, že je ČR zadlužená, že se posílají peníze MMF za dluh, který jsme nezpůsobili. Vyhovuje mi možnost deseti podpisů od Senátorů,“ vyjádřila se Bobošíková ke způsobu kandidatury.

Jsem pořád v hospodách, mluvím s lidmi

Předsedkyně Suverenity nemá k médiím příliš kladný vztah. „Lidé by měli pečlivě zkoumat, komu dají ve volbách důvěru a měli by to zkoumat přímo a ne zprostředkovaně přes média. Majitelé více či méně ovlivní obsah médií a kromě deníku Právo jsou všechny tiskoviny vlastněny zahraničními firmami. Dá se tedy předpokládat, že nebudou propagovat vhodné lidi pro Českou republiku, ale agenty Bruselu jakým je například švýcarský občan pan Schwarzenberg,“ pustila se do médií Bobošíková.

Takže proč by to teď mělo vyjít? „Nemám pro to žádný argument. Já budu stále stejná, budu mít stále stejné argumenty, budu stále stejně přímá, pro někoho možná až tvrdá,“ říká Bobošíková s tím, že ti, kteří o ni stojí, to o ní vědí. „Jsem neustále v hospodách a na besedách, kde mluvím s lidmi.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …