Bobošíková se brání: Je to útok na našeho představitele

1. 6. 2012 12:43

Na scéně se objevuje další politik, jehož získání akademického titulu budí pochybnosti. Podle serveru tn.cz je to člen předsednictva Suverenity – Bloku Jany Bobošíkové JUDr. Jan Rytíř. Suverenita však toto tvrzení jednoznačně odmítá a hovoří o mediálně zkreslené informaci.

Bobošíková se brání: Je to útok na našeho představitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

Server tn.cz zpochybnil disertační práci člena předsednictva Suverenity – Bloku Jany Bobošíkové JUDr. Jana Rytíře, když poukázal na to, že je pod obhajobou jeho akademické práce podepsán i někdo, kdo se jí neúčastnil. Suverenita však vydala prohlášení, ve kterém se proti tvrzení důrazně ohradila. Hovoří o novinářské neprofesionalitě i proto, že byl Rytířův případ srovnán s případem poslance Víta Bárty (VV).

Případ prý vypovídá o škole

„Zejména proto, že u dr. Rytíře šlo o obhajobu práce spojené s vědeckou činností, se samotnými právnickými studii nesouvisí. Na rozdíl od Víta Bárty, práce dr. Rytíře je výsledkem jeho dlouhodobé činnosti na poli práva, nikoli opsanou prací někoho jiného," uvedl místopředseda SBB Václav Musílek.

Sluší se dodat, že pochybnosti nad získáním akademických titulů se objevily u řady politiků. Na druhé straně to však ještě neznamená, že byly vždy na místě. Podle představitelů Suverenity vypovídá případ jejich člena spíše o poměrech na dané škole, ale ne o práci samotného Rytíře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …