Bohuslav Sobotka promluvil o Babišově vládě

05.08.2018 20:00 | Zprávy

Někdejší premiér Bohuslav Sobotka se po více než dvaceti letech stáhl z politiky. Již několik měsíců není ani poslancem. Poslaneckého mandátu se vzdal, protože si neuměl představit, že by jako sociální demokrat měl hlasovat pro kabinet Andreje Babiše. Na několik měsíců si také uložil bobříka mlčení a nekomunikoval s médii. Teď se však rozhodl mlčení prolomit.

Bohuslav Sobotka promluvil o Babišově vládě
Foto: Twitter
Popisek: Bohuslav Sobotka jede metrem. Foto koluje po sociálních sítích

Expremiér Bohuslav Sobotka dorazil před sněmovní komisi vedenou pirátem Lukášem Černohorským. Jako ministr financí měl Sobotka na starosti prodej menšinového státního podílu v OKD. Svým někdejším sněmovním kolegům řekl, že ho překvapilo, když onen menšinový podíl nakonec získal Zdeněk Bakala.   

Mimo téma OKD Sobotka novinářům prozradil, že teď žije klidný a spokojený život a nechce se vracet do nejvyšších pater politiky. „Popravdě řečeno mi to nechybí, žiju klidný a spokojený život a do politiky se nechci vracet,“ přiznal otevřeně. „Nechci se rozčilovat tím, že bych komentoval aktuální politickou situaci,“ dodal ještě. Jeho vyjádření přinesla ČTK. Zprávu převzal také server Blesk.cz.

Pokud jde o privatizaci OKD, někdejší šéf koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL, ve které Babiš býval ministrem financí, doufá, že komise rozplete všechny problematické body privatizace společnosti, která před rokem 1989 patřila státu. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…