Boj s prostitucí v Chomutově: Fotky zákazníku visí na internetu a na prostitutku přišla exekuce

01.02.2012 15:50

Nejstaršímu řemeslu se v Chomutově příliš nedaří. Městská vyhláška zakazuje nabízení sexuálních služeb. A myslí to vážně. Na prostitutku, která nezaplatila pokutu, přišla exekuce. Finanční postihy nejsou však jediné eso v rukávech policie. Prostitutky převážejí na druhý konec města a fotky aut zákazníků umísťují na internet.

Boj s prostitucí v Chomutově: Fotky zákazníku visí na internetu a na prostitutku přišla exekuce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sex. Ilustrační fotografie.
reklama

Na zaplacení pokuty měla 15 dní a nevyužila je. „Díky vyhlášce se zkrátila doba vymáhání pokuty. Exekutor ji může vymáhat již za patnáct dní,“ uvedl Jan Řehák, náměstek primátora a velitel městské policie. Rychlá exekuce se tak stala silnou zbraní v boji proti prostituci. Vymahači se už chystají na dalších 14 kolegyň, kterým radnice uložila pokutu. „Trest se tak dostaví podstatně rychleji a prostitutka si příště rozmyslí mávnout na klienta ve městě,“ pochvaluje si Řehák.

Radnice se však zatím pouze rozehřívá. Dalším krokem bude zákon a zákazu pobytu, který již  prošel prvním čtením v poslanecké sněmovně. „Už nyní vedeme evidenci přestupků, až zákon vstoupí v platnost, budeme moci prostitutku z části města vykázat a zakázat jí pobyt pro opakované páchání přestupků na základě rozhodnutí přestupkové komise,“ dodal ředitel městské policie Vít Šulc.
 
Chomutovská policie s prostitucí válčí už několik let a za tu dobu vyvinula zajímavé bojové strategie. „Odvážíme prostitutky na služebnu na druhém konci města, abychom jim ztížili návrat na trasu,“ popsal Řehák. Strážníci také umisťovali fotografie aut zákazníků na internet a pak je zval magistrát k podání vysvětlení jako svědky k přestupkové komisi. „Dopis odcházel s patřičným textem, ze kterého mohla manželka odvodit, jaké služby muž v Chomutově využíval,“ zmínil nestandardní postup Řehák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: A_Fotoredakce
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…