Boj s terorem je má priorita, napsal Zeman po explozích Obamovi

16.04.2013 18:56

Prezident Miloš Zeman v souvislosti s pondělními explozemi v Bostonu dnes poslal kondolenční telegram americkému prezidentovi Baracku Obamovi. Zdůraznil v něm, že boj s terorismem pokládá za jednu ze svých zahraničněpolitických priorit a že v České republice USA mají aktivního a spolehlivého partnera.

Boj s terorem je má priorita, napsal Zeman po explozích Obamovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

 Amatérsky vyrobené bomby v pondělí v cíli bostonského maratonu zabily tři lidi a kolem 150 dalších zranily. Případ vyšetřuje FBI, Obama prohlásil, že zatím není jasné, kdo za útokem stojí. "Nechť ale není pochyb o tom, že to zjistíme. Ať to byl kdokoli, pocítí ruku spravedlnosti," zdůraznil.

"V těchto těžkých chvílích jsme myšlenkami s vámi. Chtěl bych vás ujistit, že boj proti terorismu považuji za jednu ze svých zahraničněpolitických priorit a že v České republice nachází Spojené státy americké aktivního a spolehlivého partnera," napsal v telegramu Zeman. Obamovi i rodinám obětí pak vyjádřil soustrast.

Barbarské a kruté chování

Pondělní útok dnes odsoudil také premiér Petr Nečas (ODS). Pevně prý věří, že tento "nepřijatelný a odporný teroristický čin" bude vyšetřen a lidé, kteří jsou za něj zodpovědní, skončí před soudem a s náležitým trestem. "Takto barbarské a kruté chování nemá mít místo na scéně," dodal.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odeslal soustrastný dopis šéfovi americké diplomacie Johnu Kerrymu. "Přijměte, prosím, upřímnou soustrast a účast, ale také podporu v boji proti podlým teroristickými činům, které ohrožují naše společnosti, a proti kterým se společně postavíme," uvedl v dopise Schwarzenberg.

Bostonského maratonu se zúčastnilo na 27.000 běžců a zhruba půl milionu lidí běhu přihlíželo. Maraton běželo také 13 českých závodníků, nikdo z nich nebyl zraněn.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …