Boj s terorem je má priorita, napsal Zeman po explozích Obamovi

16.04.2013 18:56

Prezident Miloš Zeman v souvislosti s pondělními explozemi v Bostonu dnes poslal kondolenční telegram americkému prezidentovi Baracku Obamovi. Zdůraznil v něm, že boj s terorismem pokládá za jednu ze svých zahraničněpolitických priorit a že v České republice USA mají aktivního a spolehlivého partnera.

Boj s terorem je má priorita, napsal Zeman po explozích Obamovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

 Amatérsky vyrobené bomby v pondělí v cíli bostonského maratonu zabily tři lidi a kolem 150 dalších zranily. Případ vyšetřuje FBI, Obama prohlásil, že zatím není jasné, kdo za útokem stojí. "Nechť ale není pochyb o tom, že to zjistíme. Ať to byl kdokoli, pocítí ruku spravedlnosti," zdůraznil.

"V těchto těžkých chvílích jsme myšlenkami s vámi. Chtěl bych vás ujistit, že boj proti terorismu považuji za jednu ze svých zahraničněpolitických priorit a že v České republice nachází Spojené státy americké aktivního a spolehlivého partnera," napsal v telegramu Zeman. Obamovi i rodinám obětí pak vyjádřil soustrast.

Barbarské a kruté chování

Pondělní útok dnes odsoudil také premiér Petr Nečas (ODS). Pevně prý věří, že tento "nepřijatelný a odporný teroristický čin" bude vyšetřen a lidé, kteří jsou za něj zodpovědní, skončí před soudem a s náležitým trestem. "Takto barbarské a kruté chování nemá mít místo na scéně," dodal.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odeslal soustrastný dopis šéfovi americké diplomacie Johnu Kerrymu. "Přijměte, prosím, upřímnou soustrast a účast, ale také podporu v boji proti podlým teroristickými činům, které ohrožují naše společnosti, a proti kterým se společně postavíme," uvedl v dopise Schwarzenberg.

Bostonského maratonu se zúčastnilo na 27.000 běžců a zhruba půl milionu lidí běhu přihlíželo. Maraton běželo také 13 českých závodníků, nikdo z nich nebyl zraněn.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…