Bouřlivá beseda s Klausem ml. a Černochovou: Jsou zde organizace placené ze zahraničí. Na ty je nutné ukázat! A zrušme úřad Šabatové

9. 6. 2017 16:53

Ve čtvrtek představili občanští demokraté v restauraci Vinohradský parlament svůj „Tým Praha“, tedy lídry pražské kandidátky, které vyšlou do říjnových sněmovních voleb. Na prvním místě kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Následuje ji předseda pražské ODS Filip Humlík. Na třetím místě pak zkusí své štěstí expert ODS na školství Václav Klaus mladší. Na následujících místech nechybějí ani bývalý primátor Prahy, lékař Bohuslav Svoboda, šéfka kontrolního výboru pražského magistrátu Jaroslava Janderová nebo dlouholetý poslanec Marek Benda.

Bouřlivá beseda s Klausem ml. a Černochovou: Jsou zde organizace placené ze zahraničí. Na ty je nutné ukázat! A zrušme úřad Šabatové
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus ml.

Beseda s pražskými kandidáty ODS do podzimních sněmovních voleb se nesla v poměrně kritickém duchu, a to na adresu Evropské unie i současného vládního establishmentu.

Úvodem promluvila pražská jednička ODS do podzimních voleb, poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. „Bezpečnost je jednou z priorit v našem volebním programu,“ představila své klíčové téma. „Víme, že zločinu se daří ve společnosti, která je laxní. My chceme prosazovat důsledné potírání drobných krádeží a vandalismu,“ dodala. „Měli bychom zároveň dát policistům jistotu, že za svou důslednost nebudou popotahováni. Bohužel v našem hlavním městě je obrovský ‚podstav‘ policistů. Měli bychom pracovat na tom, aby práce policisty v Praze byla ekonomicky výhodnější, než jít prodávat v nějakém supermarketu,“ uvedla. Těžko říci, kde na to přišla, jelikož nástupní plat městského policisty podle náborových plakátů, které po praze visely nedávno, měl přesahovat částku 26 tisíc korun hrubého měsíčně. Černochová zároveň poukázala na neutěšenou situaci v centru Prahy, kde se podle ní „prodávají drogy před očima Pražanů i turistů“.   

  

Následně se již občanští demokraté pustili do Sobotkovy vlády. „Vláda nám diktuje, co je pro nás nejlepší. Zákaz kouření je také omezení svobody,“ sdělil posluchačům poslanec Marek Benda, který je na pražské kandidátce do sněmovních voleb za ODS na 6. místě. „Tato vláda zavedla neuvěřitelné množství restrikcí, registrů. Úkolem do příštího volebního období bude škrtat restrikce, škrtat registry a povinná hlášení toho všeho. Nemá zde být žádný stát, který občanům zakazuje kouření a sladká jídla,“ doplnil. „Přibylo zákazů, buzerace, šikany ze strany státu a úřadů,“ zaznělo od občanských demokratů. 

Václav Klaus mladší, člověk, kterého si ODS vybrala jako svého experta na školství a který je na třetím místě kandidátky, se opřel do multikulturalismu. „Jsou tady organizace, které jsou placeny penězi ze zahraničí a provádějí aktivní politiku, aby byl odpor vůči kvótám na umisťování migrantů v Česku prolomen a tak dále,“ řekl. „My na ně musíme ukázat. Musíme ukázat na ta finanční spojení a říci, kdo je platí,“ dodal.


Pražský tým ODS

Černochová se pustila do kritiky inkluze na českých školách. „Léta letoucí na našich školách fungovala integrace dětí se zdravotním postižením. Vše fungovalo do doby, než byl přijat zákon, který to ředitelům nařizuje. A ten zákon z ředitelů dělá v podstatě nesvéprávné jedince,“ dodává. „My na Praze 2 máme historické budovy v historické zástavbě. Ty budovy nejdou rozšiřovat, aby přijímaly více dětí. Praha 2 je specifická a každá z těch škol je jiná. Máme tu sportovní, výběrové školy, i ty zaměřující se na zdravý životní styl. S inkluzí se ale všechno zprůměruje, zpodprůměruje a nešťastné budou nejen děti, ale i rodiče a nakonec i pedagogové. Je to cesta velmi špatným směrem. Zvrátit se dá, ale na podzim musíme vyhrát volby,“ dodala.

Zrušme funkci ombudsmana...

„Když jsme u toho školství, ještě se nám tu rozmáhá takový nešvar,“ navázala Jana Černochová. „A sice, aby školy v přijímacím řízení na ZŠ přihlášené děti netestovaly. Takové instrukce obdrželi ředitelé škol od ombudsmanky paní Šabatové. Děti se nesmí testovat. Rodiče nemusí sdělovat zdravotní stav dítěte. A tohle všechno se děje a občanská demokratická strana to chce změnit. My nechceme průměrnost. Vidíme reálně, že jsou dobré školy, průměrné školy i školy horší. Nicméně rodič by měl mít právo volby,“ dodala.

Při té příležitosti se neopomněl ozvat ani odborník na školství Václav Klaus mladší. „Dokument paní Šabatové má 24 stran a zakazuje se ptát toho dítěte na různé věci – například jestli má sourozence, nebo jestli tatínek pracuje,“ uvedl. „Jedním z řešení je okamžitě zrušit úřad ombudsmana, tedy bez ohledu na to, že tam nyní je paní Šabatová. To by českému školství pomohlo,“ doplnil.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…