Corbyn už v osmdesátých letech působil jako britský poslanec a nijak se netajil svými extrémně levicovými názory. Choval sympatie ke komunistickým režimům ve východoevropských státech, a naopak brojil proti kapitalismu a tehdejšímu Západu. Právě proto se stal ideálním terčem pro zpravodajce z Československa. Podle britským deníkem zjištěných informací a publikovaných dokumentů se měl Corbyn sejít s agentem StB Janem Dymicem nejméně třikrát.
K setkání došlo v roce 1986 a československý zpravodajec mimo jiné ve zprávě zapsal, že „Corbyn se staví negativně vůči politice Spojených států i konzervativní vlády Velkou Británie“, v jejímž čele tehdy stála Margaret Thatcherová. Agent StB dále ve stejné zprávě konstatoval, že se Corbyn „staví pozitivně k východoevropským státům a plně podporuje mírovou iniciativu Sovětského svazu“. Nynější šéf labouristů také Dymicovi prozradil, že velmi dobře ví o „osobách, které jsou v kontaktu s protikomunistickými agenturami“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro