Brněnská ODS chce za lídra kandidátky exministra školství Fialu

19.08.2013 18:27

Vlivná organizace ODS Brno-střed nominovala na lídra jihomoravské kandidátky exministra školství, nestraníka Petra Fialu, který je podle vyjádření na sociální síti Twitter připraven nabídku přijmout. Podle předsedy místní organizace Libora Šťástky ještě během dneška nominaci projedná brněnské oblastní sdružení. V 19:00 se pak sejde krajská ODS, která bude mít poslední slovo.

Brněnská ODS chce za lídra kandidátky exministra školství Fialu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství

"Věřím, že návrh podpoří a také budu velmi rád, pokud Petr Fiala roli krajského lídra přijme. Myslím, že právě takové osobnosti nejen ODS, ale i celá česká pravice potřebuje," sdělil dnes ČTK Šťástka. "Politiku nezlepšíme, nebudeme-li aktivní. Proto jsem se rozhodl přijmout výzvu a kandidovat jako nestraník za ODS do Poslanecké sněmovny," uvedl Fiala na Twitteru.

Brno-střed patří k vůbec nejsilnějším organizacím ODS, proto je podle Šťástky významné, že nominace vzešla právě odtud. Z neformálních rozhovorů s Fialou prý nabyl dojmu, že případnou nabídku kandidatury za ODS přijme. Pokud se Fiala rozhodne kandidovat, pravděpodobně se ve volbách střetne s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Ten je oficiálním kandidátem sociálních demokratů na premiéra. Za ČSSD budou usilovat o hlasy jihomoravských voličů zřejmě také hejtman Michal Hašek, který při posledních volbách Sobotku díky preferenčním hlasům přeskočil, a předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc.

Fiala je uznávaný politolog, který po dvě období vedl brněnskou Masarykovu univerzitu. Ve vládě Petra Nečase zastával jako nestraník nominovaný ODS post ministra školství. Ve volbách by se mohl střetnout také se svým předchůdcem na postu rektora Jiřím Zlatuškou, o kterém se hovoří jako o kandidátovi hnutí ANO. 

O dalším pořadí na kandidátce ODS se podle Šťástky zatím příliš nehovoří. Nejprve je prý nutné určit silného lídra, který by pak mohl určitým způsobem promlouvat i do složení kandidátky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je zle. Po internetu kolují fotografie předsedy ODS, na které by možná nejradši zapomněl

15:18 Je zle. Po internetu kolují fotografie předsedy ODS, na které by možná nejradši zapomněl

Na inkriminovaných snímcích je lídr ODS Petr Fiala s předákem Sudetoněmeckého landsmanšaftu a členem…