Brusel pálí splachování záchodů. Okamurův poslanec tomu nechtěl věřit

31.10.2013 17:02

Zatímco se Evropská unie topí v problémech a není schopná se s nimi vypořádat, Brusel řeší „palčivou“ otázku regulace splachování záchodů. Olomoucký lídr Úsvitu přímé demokracie Radim Fiala připomíná, že občané jednotlivých zemí už v EU nemají skoro žádné slovo.

Brusel pálí splachování záchodů. Okamurův poslanec tomu nechtěl věřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr za kraj olomoucký, Radim Fiala
reklama

Nejprve vypočítává některé z neúspěchů EU. „Nezvládla se integrace Řecka a už nabízíme členství Albánii. Máme 25% nezaměstnanost mladých lidí. Vše v Evropě je zadlužené po uši. Kulturní integrace imigrantů krachuje. Projekt eura nás bude stát obrovské prostředky, protože jde o politický a ne ekonomický projekt. Dnes snad můžeme být klidnější. Evropská komise, vedená bývalým portugalským maoistou Manuelem Barrosem, myslí skutečně na naše každodenní problémy. Správné spláchnutí na malé i velké je podle Evropské komise klíč k prosperitě Evropy,“ píše ironicky.

Proevropským stranám jsou národní zájmy „fuk“

Fiala prohlašuje, že není možné, aby o osudech států rozhodovala nevolená bruselská byrokracie. „Vzpomeňme na obcházení výsledků referenda o ústavě EU ve Francii a Nizozemsku. Proti vůli občanů Evropy a za jejich peníze se organizuje postupný konec suverénních států a přechod moci do rukou nikým nezvolené evropské byrokracie. Nejsem odpůrce společného trhu, společné spolupráce států v Evropě. Jsem odpůrce kolektivizace a naprosté regulace života v Evropě,“ vysvětluje.

O svých osudech musejí občané rozhodovat sami. „I z těchto důvodů má Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury prosazení referenda v České republice jako svoji programovou prioritu. Řada politiků a politických stran dnes u nás říká, že jsou proevropské. Je nutné se ptát, jestli to spíš neznamená, že zájmy České republiky jsou jim už fuk,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …