Bruselský Pirát Kolaja se chlubí: Plán EU staví hráz proti nezaměstnanosti. Jen se nesmí peníze dávat na premiérovy tousty...

26.07.2020 6:40

Evropa staví hráz proti nezaměstnanosti, říká pirátský místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. Vyzdvihuje hlavní cíle Fondu obnovy, jimiž jsou zamezení propouštění, modernizace ekonomiky a digitalizace společnosti, a který svými hlasy podpořili pirátští europoslanci.

Bruselský Pirát Kolaja se chlubí: Plán EU staví hráz proti nezaměstnanosti. Jen se nesmí peníze dávat na premiérovy tousty...
Foto: pirati.cz
Popisek: Marcel Kolaja
reklama

Anketa

Do jakého filmu byste nejraději zařadili postavu Václava Havla?

hlasovalo: 13013 lidí
Jelikož OECD předpokládá v případě druhé vlny koronaviru meziroční pokles české ekonomiky o více než 13 % HDP, Evropa se za pomoci těchto prostředků snaží, podle Kolaji, zajistit stabilitu zejména v oblasti zaměstnanosti a konkurenceschopnosti firem.

„Evropa vykročila správným směrem. Ukazuje to na schopnost najít v rámci evropského projektu kompromis a jednat efektivně i v krizových situacích. Přicházející propad ekonomiky bezesporu zasáhne i zaměstnance, a proto je třeba při využití peněz myslet zejména na jejich pracovní místa. Stejně tak firmy musí mít možnost investovat prostředky do zvýšení své konkurenceschopnosti, která v kombinaci s vhodnými reformami na státní úrovni zajistí lidem stabilitu na trhu práce,“ komentuje Fond obnovy pirátský místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.

Fond obnovy však není cílem, ale začátkem dlouhé cesty. „Nejdůležitější nyní je, aby se peníze nerozkradly. Čerpání dotací musí být absolutně transparentní, včetně uvedení konečného příjemce dotací. Prostředky musí být čerpány v prostředí, které odpovídá zásadám právního státu a musí být investovány tam, kde přinesou největší užitek, ne do inovací linek na tousty firem premiéra,“ dodává europoslanec Kolaja.

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš je přesvědčen, že se tento krok v krizové situaci podařilo udělat rychle. Věřím, že podpoří důvěryhodnost evropského projektu u nás i ve světě. Evropa je díky Fondu obnovy silnější, pravil Bartoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

12:27 Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

Je to pár dní, co Miroslav Kalousek odešel ze Sněmovny a agentura SANEP už hlásí, že jeho odchod by …