Budeme rekonstruovat bitvu při oslavách výročí a to tam mají běhat ty lidi s košťaty, opřela se Černochová znovu do Bruselu

16.07.2017 12:08

Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se v rozhovoru pro Týden.cz svěřila s tím, že zažila velmi sprosté útoky na sociálních sítích. Důvodem byla její fotografie s útočnou puškou – poslankyně totiž dlouhodobě bojuje za práva na držení zbraní, jež chce omezit Evropská komise.

Budeme rekonstruovat bitvu při oslavách výročí a to tam mají běhat ty lidi s košťaty, opřela se Černochová znovu do Bruselu
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová
reklama

„Když třináctého června vešla v platnost evropská směrnice omezující držení zbraní, pověsila jsem snímek na Facebook s komentářem, že nám končí svoboda. A že byť vím, že mě za to někdo bude kritizovat, stojím si za tím, že je ta směrnice nesmyslná. Byla to moje revolta proti té směrnici, stejně jako jiní kolegové revoltovali třeba fotkou s cigaretou proti zákazu kouření a jiní proti EET. Někdo mi ale snímek sebral a zveřejnil bez mého vysvětlujícího komentáře,“ popsala Černochová s tím, že jí celá situace přišla šílená, neboť lidé tomu dávali úplně jinou konotaci, což jí přišlo velmi sprosté a nefér. 

Zbrojní průkaz si Černochová podle svých slov udělala po útoku v pařížském klubu Bataclan, kdy Evropská komise vydala onu nesmyslnou směrnici o omezení držení zbraní. „Pro mě je střelba především sport. Je v tom soutěživost, která mi je v mnoha ohledech vlastní. I když jste na střelnici v nějakém týmu, chcete mít co nejlepší výsledek. Navíc je to strašně fajn komunita. Střelbě se věnují lidé různých profesí – od advokátů přes vojáky s civilními zbrojními průkazy až po skladníky. Fungují tam takové zvláštní vlny, takže se mezi nimi cítím moc dobře,“ poznamenala poslankyně. 

Domnívá se, že evropská směrnice držitele zbraní zcela zbytečně démonizuje. „Směrnice říká i to, že se musejí registrovat i znehodnocené nefunkční zbraně, na které budete nově potřebovat zbroják. Vždyť jsou to nefunkční zbraně! Pokud třeba budeme organizovat rekonstrukci bitvy u příležitosti oslav výročí, mají tam běhat lidé s košťaty?“ zeptala se Černochová.

Závěrem tohoto tématu se pak vyjádřila i ke změnám v ústavním zákonu, jenž je podle ní projevem důvěry státu ve střeleckou komunitu. „Deklarace, že vnímáme držení zbraní na základě příslušných tvrdých zákonných norem jako něco, co je v pořádku. Zároveň říkáme, že kdybychom potřebovali další složku vycvičených občanů, budeme je pro možnou obranu státu mít. Může jít i o živelní katastrofy. Třeba se začne rabovat a nebudete mít dost vojáků, policistů a záložáků. V takové chvíli se mohou hodit civilisté, kteří pomohou. V souladu s branným zákonem a dalšími normami,“ sdělila poslankyně. 

  • Původní text ZDE

Řeč však přišla i na nadcházející sněmovní volby. Nedávno se totiž předseda ODS Petr Fiala veřejně distancoval od případného spojení s hnutím ANO a Andrejem Babišem ve vládě. „Společnost je tak polarizovaná, že to jasné ne asi zaznít muselo,“ míní Černochová. 

A zkonstatovala, že si pak všimla i skutečnosti, že nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek koalici s ANO a Babišem nevyřazuje ze hry. „Ale myslím, že by nám naši voliči neodpustili, pokud bychom šli do koalice a kolaborovali s ANO a Andrejem Babišem, ačkoli se proti němu celou dobu vymezujeme. Já bych v takové vládě být nechtěla,“ uzavřela rázně Černochová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…