Budeme se mít lépe? Zapomeňte. Profesor Bárta o covidem zbídačeném Česku

20.06.2021 12:10 | Zprávy
autor: mp

Čekají nás roky plné dřiny, potu a slz. Bude trvat roky, než se vzpamatujeme z covidové krize. Egyptolog Miroslav Bárta vyslovil důrazné varování a sdělil lidem, aby zapomněli na to, že se mohou mít stále lépe a lépe, jak to slibují politici. Nemohou. Zvláště dnes ne. Pozor bychom si podle egyptologa měli dát i na provozovatele sociálních sítí, kteří se snaží rozhodovat o tom, co je správné, a co špatné.

Budeme se mít lépe? Zapomeňte. Profesor Bárta o covidem zbídačeném Česku
Foto: Reprofoto:ČT
Popisek: Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.

Známý český egyptolog Miroslav Bárta v rozhovoru na serveru Kupředu do minulosti upozorňuje, že je nesmysl věřit, že se můžeme mít stále jen lépe a lépe, jak nám to v předvolebním klání rádi slibují politici. Lidé by si podle něj měli uvědomit, že se musejí začít starat o svou planetu.

„Myslím, že velká řešení začínají malými kroky u nás samotných, a vždy to tak v dějinách bylo, že docházelo k pozitivním přecvaknutím skokově, a uvědomění, že jsme každý z nás součástí této planety a že to zatím nevypadá, že bychom byli všichni schopni tuto planetu naprosto zničit a pak z ní utéct. Takže je to naše místo k žití, a tak si možná můžeme uvědomit, že jsme děti této země a že bychom se k ní tak také měli chovat, a ne ji jenom ničit jenom proto, že je to krátkodobě příjemnější. A když bychom toto dokázali, tak bych se pak už vůbec o osud člověka nebál,“ pravil Bárta.

V tuto chvíli jsou ale lidé vyděšeni z covidu a v tomto stavu se podle Bárty s lidmi snadno manipuluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…