Budou se pálit složenky! „Česko, neplať“ svolává lidi do akce

27.09.2022 22:58

Při pohledu na nové složenky za energie propadá značná část české společnosti zoufalství. Na protest proti vládě, která dopustila tak drahé energie, se tuto sobotu plánuje akce „Pálení fialových složenek“, kterou pořádá hnutí Česko, neplať!. Jeho cílem je „donutit vládu, aby vyřešila energetickou krizi, nebo odstoupila“.

Budou se pálit složenky! „Česko, neplať“ svolává lidi do akce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala ve volebním štábu koalice SPOLU

Nové zálohy na energie vyšplhaly do astronomických výšin. Vláda v první polovině září přistoupila k zastropování cen elektřiny, po kterém opozice i mnohé firmy volaly. Vládní kabinet v čele s premiérem Fialou se tak snaží přimět Čechy šetřit a sám představuje balíček opatření, jak plánují s energiemi ve Strakově akademii šetřit.

Mnozí se na kroky vlády stále dívají jako na nedostatečné. Hnutí Česko, neplať! svůj nesouhlas s její energetickou politikou plánuje vyjádřit „Pálením fialových složenek“. Svolává lidi na akci, která se uskuteční 1. října před společností PRE, v ulici Jungmannova 31 na Praze 1.

„Mnozí z nás již obdrželi fialové ceny plynu a elektřiny. Mnozí z nás je teprve čekají. Nyní se již jasně ukazuje, že tato vláda obětovala naše úspory, sprostě okrádá a přivádí nás do chudoby,“ uvádí hnutí k plánovanému protestu.

Hnutí je nespokojené s tím, že místo toho, aby Fialova vláda nabídla řešení energetické krize, nás učí, jak žádat o dotaci.

Věří, že pouze praktické kroky občanského nenásilného odporu mohou přimět tuto vládu k jasnému řešení tohoto problému. „Naším cílem je donutit vládu, aby vyřešila energetickou krizi, nebo odstoupila. Je to krize, které nikdo z nás neunikne. Dejme šanci budoucnosti našich dětí, jednejme rozhodně!“ vyzývají organizátoři akce.

Občanské hnutí Česko, neplať! zahajuje sérii veřejných akcí, jejichž cílem je upozornit na jasné kroky občanské neposlušnosti.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

20:05 „I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na…