Buďte opatrní, nabádá i nadále Zaorálkovo ministerstvo Čechy v Tunisku

3. 7. 2015 14:03

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) i nadále vyzývá české turisty v Tunisku k maximální obezřetnosti. Měli by se vyhýbat místům s velkou koncentrací osob. Vyplývá to z dnešní schůzky pracovní skupiny ministerstva, která se situací v Tunisku po nedávných teroristických útocích zabývala.

Buďte opatrní, nabádá i nadále Zaorálkovo ministerstvo Čechy v Tunisku
Foto: wiki
Popisek: Vlajka Tuniska

"Cílem schůzky, které se mimo jiné účastnili zástupci sekce konzulární nebo tajných služeb, bylo zhodnotit bezpečnostní situaci v Tunisku, mimořádná opatření přijatá tuniskou vládou i aktuální situaci českých občanů v zemi," uvedlo ministerstvo na svém webu.

"Pro české občany cestující do Tuniska i nadále zůstává v platnosti stávající doporučení MZV," dodal úřad. To ministerstvo vydalo v sobotu po pátečním teroristickém útoku v letovisku v Súse v hotelovém areálu, při kterém zahynulo 38 lidí, většinou britských turistů.

Součástí doporučení ministerstva je výzva českým občanům, kteří v současné době v Tunisku pobývají nebo se v nejbližší době do Tuniska chystají odcestovat, k maximální obezřetnosti. "V současné době MZV při cestách do Tuniska doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob a individuálnímu cestování v zemi," poznamenali úředníci. Pokud se čeští občané i přes toto doporučení rozhodnou pro individuální turistiku, ministerstvo jim doporučuje, aby se zaregistrovali v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD.

Ministerstvo již v sobotu upozornilo, že nedoporučuje cestovat do odlehlých oblastí Tuniska především v oblastech poblíž hranic s Alžírskem a Libyí, kde existuje značné riziko únosů. Tamní bezpečnostní situace je podle MZV velmi nestabilní, vyskytují se v ní extremistické a teroristické skupiny. Úřad nedoporučuje cestovat ani do guvernorátů Kasserine a Le Kef s výjimkou jejich center a hlavních přístupových cest. "I zde je ovšem doporučeno vyhnout se všem cestám, které nejsou nezbytné," uvedl úřad. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…