Buďte opatrní, nabádá i nadále Zaorálkovo ministerstvo Čechy v Tunisku

03.07.2015 14:03 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) i nadále vyzývá české turisty v Tunisku k maximální obezřetnosti. Měli by se vyhýbat místům s velkou koncentrací osob. Vyplývá to z dnešní schůzky pracovní skupiny ministerstva, která se situací v Tunisku po nedávných teroristických útocích zabývala.

Buďte opatrní, nabádá i nadále Zaorálkovo ministerstvo Čechy v Tunisku
Foto: wiki
Popisek: Vlajka Tuniska

"Cílem schůzky, které se mimo jiné účastnili zástupci sekce konzulární nebo tajných služeb, bylo zhodnotit bezpečnostní situaci v Tunisku, mimořádná opatření přijatá tuniskou vládou i aktuální situaci českých občanů v zemi," uvedlo ministerstvo na svém webu.

"Pro české občany cestující do Tuniska i nadále zůstává v platnosti stávající doporučení MZV," dodal úřad. To ministerstvo vydalo v sobotu po pátečním teroristickém útoku v letovisku v Súse v hotelovém areálu, při kterém zahynulo 38 lidí, většinou britských turistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jzd, čtk

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás důležitější?

Stabilní vláda nebo váš osobní chtíč být ministrem? Podle všeho můžete být jako nominant na ministra překážkou v jejím sestavení. A viděl jste ten průzkum, kde si vás za ministra nepřeje ani většina dotazovaných?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žádná chyba účtárny, Hřibovy desetitisíce řeší kriminálka

17:19 Žádná chyba účtárny, Hřibovy desetitisíce řeší kriminálka

Pražští kriminalisté řeší případ neoprávněných odměn pro poslance a pražského náměstka pro dopravu Z…