ČEZ a EVN jakékoliv provinění odmítají a tvrdí, že NEK jim naopak nevyplatil peníze, které jim ze zákona má vyplatit za instalaci větrných a solárních elektráren. Stanovisko společnosti Energo-Pro se agentuře Reuters zatím nepodařilo získat. Státní společnost NEK je silně zadlužená, na konci loňského roku její dluh činil dvě miliardy leva (zhruba 28 miliard Kč).
„Jestliže distributoři elektřiny nezaplatí do úterý, budu nucen informovat generálního prokurátora o možných trestných činech," řekl novinářům ministr energetiky Dragomir Stojnev. „Energetický regulátor má také právo zahájit řízení o odebrání licence těmto třem společnostem."
Nejprve vynucené snížení cen...
Takový krok by byl další ranou pro zahraniční investory v energetickém sektoru, které již zasáhlo rozhodnutí socialistické vlády snížit domácnostem účty za elektřinu. Od loňského května, kdy se současná vláda ujala moci, kabinet rozhodl o snížení cen již dvakrát. To mělo dopady na hospodaření jak zahraničních distributorů, tak na místní výrobce elektřiny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma, čtk