Bulvár o něm psal v souvislosti s divokými večírky. Nyní chce syn známého pražského rabína do politiky. Neuhodnete, za koho kandiduje…

07.09.2018 13:45

Syn známého pražského rabína Karla Sidona Daniel se hodlá v podzimních komunálních volbách probojovat do zastupitelstva Prahy 1. Daniel Sidon kandiduje na třiadvacátém místě kandidátky hnutí Praha 1 sobě, iniciativy spřátelené hnutí Praha sobě starosty Prahy 7 Pavla Čižinského. O herce Daniela Sidona se v posledních letech zajímala bulvární média v souvislosti s bujarými večírky.

Bulvár o něm psal v souvislosti s divokými večírky. Nyní chce syn známého pražského rabína do politiky. Neuhodnete, za koho kandiduje…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední jednání pražského zastupitelstva před prázdninovou pauzou
reklama

V kolonce povolání má jedenatřicetiletý Daniel Sidon napsáno: „autor naučného projektu o Starém městě pražském a Golemovi“. Proslul nicméně spíše jako herec. V Sidonově  filmografii lze na internetových stránkách Československé filmové databáze nalézt snímky Golet v údolí, Gympl, Trickster, Protektor nebo Ulovit miliardáře.

Na kandidátce hnutí Praha 1 sobě, spřátelené iniciativě Praha sobě starosty Prahy 7 a lidovce s pozastaveným členstvím Pavla Čižinského, startuje Sidon v Praze 1 ze třiadvacáté pozice.

O mladého Sidona se v minulosti živě zajímala bulvární média. Server Blesk.cz například v březnu 2017 informoval o tom, jak se syn rabína „ztřískal na Lvech“, přičemž ho údajně „museli odtáhnout kamarádi“. Jednalo se o pravděpodobně trochu divočejší oslavu během akce předávání filmových ocenění Český lev.   

V lednu 2015 zase Blesk informoval o incidentu, kdy Daniela Sidona v jednom z pražských klubů zadrželi policisté. Údajně měl totiž hostům nabízet marihuanu a hašiš. Drogy policisté zajistili na místě.

rozhovoru pro „multikulturní košer magazín“ Shekel.cz se v roce 2013 Sidon rozpovídal o svých politických názorech. V rozhovoru uvedl, že je monarchistou a vyjádřil podporu k osobě někdejšího Zemanova soupeře o Hrad Karla Schwarzenberga. „Koruna Česká, kterou by měl na hlavě Karel Schwarzenberg, mi přijde jako velice představitelná, ač také dost roztomilá pohádka,“ uvedl v rozhovoru Sidon. Pohádkou svou vizi dle svých slov označil proto, že se ji prý nepodaří prosadit. 

Do zastupitelstva Prahy 1 se Daniel Sidon snažil dostat již v roce 2010 jako nestraník za Demokratickou stranu zelených (DSZ). Kromě toho kandidoval za DSZ o rok předtím i do Evropského parlamentu.

Hnutí Praha 1 sobě, za které Sidon v Praze 1 kandiduje, je spřáteleným hnutím hnutí Praha sobě, které vzniklo letos jako sdružení nezávislých kandidátů. Samotná Praha sobě v jednotlivých pražských částech do zastupitelstva nekandiduje (soustředí se na volby na pražský magistrát). V Praze 1 a v Praze 7 nicméně kandidují jí spřátelená hnutí Praha 1 sobě a Praha 7 sobě. 

Hlavními představiteli tohoto hnutí jsou starosta Prahy 7 a bývalý poslanecký asistent Cyrila Svobody (KDU-ČSL) Pavel Čižinský. Čižinský je rovněž lidovec, ovšem své členství v této straně dočasně pozastavil, a dokumentaristka Hana Třeštíková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …