Bulvár se zabývá pitvou Stanislava Grosse a vyhledal jeho otce. A v Babišových novinách je článek, který by zesnulého potěšil

21.04.2015 7:38

Někdejší premiér za ČSSD Stanislav Gross zemřel ve čtvrtek, pohřeb má být ve středu, ale bulvár si i v mezidobí dokáže najít téma, jak prvního zesnulého předsedu porevoluční vlády udržet na titulní stránce. Tentokrát redaktoři rozplétají záhadu Grossovy pitvy a přitom objevili i jeho otce.

Bulvár se zabývá pitvou Stanislava Grosse a vyhledal jeho otce. A v Babišových novinách je článek, který by zesnulého potěšil
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Expremiér Stanislav Gross ve své kanceláři
reklama

Hned na úvod je nastolena otázka, zda byl Stanislav Gross otráven, a hned poté je pochmurně konstatováno, že pravdu se už nikdy nedozvíme. Tělo expremiéra totiž nepodstoupí pitvu, ačkoliv se v jeho vlasech ještě za života údajně našlo „značné množství těžkých kovů“. Doplatí na to prý i dvaasedmdesátiletý Grossův otec, který tak jako jeho syn v posledních měsících nemůže chodit.

Následně redaktoři Blesku spekulují, že Gross senior může trpět stejnou nemocí – amyotrofickou laterální sklerózou. Když jej navštívili, musel prý dojet k brance přes zahradu na elektrickém vozíku. Záhadou má být podle Blesku i to, proč vdova po expremiérovi Šárka Grossová tvrdí, že její tchán je zcela zdráv.

Na mnohé by prý mohla odpovědět Grossova pitva, která ale nebyla nařízena, ačkoliv je to prý „v rozporu se zvyklostmi“. Odmítnutí je prý o to podivnější, že Stanislav Gross v době, když byl premiérem, měl podezření, že se jej snaží otrávit. A když u něj propukla nemoc, vyšetření prý v jeho vlasech objevilo „velmi vysoké množství“ těžkých kovů. Příznaky otravy se prý projevují až po velmi dlouhé době.

O tom, že Gross nebude pitván, prý rozhodl koroner, tedy úřední ohledávač mrtvol. Ten přitom podle Blesku na pitvu obvykle posílá. Zvrátit jeho rozhodnutí už prý může jen soud, policie nebo státní zastupitelství, které mohou pitvu nařídit. V opačném případě budou prý s Grossovým tělem, které má být zpopelněno, zničeny všechny důkazy o případném trestném činu.

Trochu jinak se k osobě zemřelého expremiéra staví v Lidových novinách komentátor Jan Macháček. Hvězda Babišova listu považuje za nutné národu připomenout, že Grossova vláda, do které v posledních dnech v souvislosti s bilancováním života jejího předsedy mnozí kopou, udělala i leccos dobrého.

Macháček namátkou připomíná, že Grossův kabinet úspěšně zprivatizoval Český Telecom, moloch na úrovni ČEZu v nejpříšernějších dobách ředitele Romana, jehož šéf proslul tím, že před svým domem střílel po lidech a vyhrožoval komukoliv, kdo o firmě napsal něco špatného. Dále pak Gross přivedl do vlády zjevení v podobě mladého schopného manažera Martina Jahna, jehož „Strategie ekonomického růstu do roku 2013“ byla prý jedním nejlepších dokumentů, jaký zde v tomto oboru vznikl.

„Gross měl jistou vizi udělat z ČSSD moderní, relativně protržní stranu blairovského typu,“ vzpomíná novinářský matador Macháček. Právě Grossova vláda prý také prosadila slavné „paušály“ pro živnostníky, kterými se dnes tak zaštiťuje pravice. A dokonce prý měla i jistý „protikorupční drajv“.

Zmínil též, že tehdy premiéra podpořil i exprezident a nejelitnější politický glosátor Václav Havel. „Havel uvedl, že aféra financování Grossova bytu na něj působila „podivně“ a „groteskně“. Rozhodně podle něj není důvodem k demisi,“ citoval z agenturní zprávy z roku 2005. Dnes k tomu poznamenává, že Havla za jeho podporu tehdy mnozí kritizovali, co si to dovoluje. Macháček dodává, že právě Václav Havel stupidní štvanice na lidi nesnášel, a kdyby byl mezi námi, dělal by to prý jistě i dnes.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

11:34 Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

Může záklek na krk někoho udusit? Tuto otázku se rozhodl zodpovědět reportér ČT Richard Samko pro vš…