Buran Trump? Napsal 24 knih a není to alkoholik jako Zeman. Zámecký pán Berwid- Buquoy nadšeně přivítal nového amerického prezidenta

13.12.2016 21:20

Jan Berwid-Buquoy, český historik, politolog, ale i zámecký pán vychválil 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Poukázal na stránky jeho osobnosti, které možná před kamerami nevyniknou, ale přece jsou nedílnou Trumpovou součástí. Jednou z jeho výhod prý je, že to není alkoholik typu Miloše Zemana.

Buran Trump? Napsal 24 knih a není to alkoholik jako Zeman. Zámecký pán Berwid- Buquoy nadšeně přivítal nového amerického  prezidenta
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy
reklama

V komentáři na blogu Aktuálně.cz Jan Berwid-Buquoy v první řadě prozrazuje, že Trump je autorem čtyřiadvaceti knih, v nichž se ukazuje, že není buranem, jakým se může jevit z televizních obrazovek.

„Na rozdíl od Zemana nový prezident USA není ani alkoholikem, ani řetězovým kuřákem. Naopak, ve svých publikacích před těmito neřestmi varuje (jeho bratr byl alkoholik a upil se k smrti), neboť prý jsou buď překážkou hospodářského úspěchu, anebo vedou k jeho zhroucení. Dále varuje před delegováním alkoholiků na rozhodující místa ve společnosti. Jsou to prý slaboši, kteří si nevědí rady sami se sebou a mají tu drzost udělovat rady celému národu,“ zahajuje svůj komentář zámecký pán.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Hrubé výrazy prý Trump používal, když se bránil před útoky Hillary Clintonové. Někdejší první dáma se údajně rozhodla, že Trumpa očerní, jak jen to půjde, ale na to nebyli američtí voliči zvědaví. Chtěli raději slyšet, jak jim prezident či prezidentka pomůže vyřešit nejpalčivější otázky. A budoucí prezident USA ve svých knihách ukázal, že má dost rozumu na to, aby řešení těchto problémů našel.

„Tihle politici – z nichž mnozí nikdy v životě nepůsobili ve světě velkého obchodu, nebo dokonce vůbec nepřišli do styku s podnikatelskou sférou – si nevidí dál než na špičku nosu. Svědčí o tom dominový efekt: do roku 1993 zbankrotovalo 62 procent všech leteckých společností. Bylo rozestavěno méně domů než roku 1946. Od dob velké hospodářské krize nebylo nikdy zaměstnáno tak málo stavebních dělníků. Trust Corporation byla nucena prodávat svůj majetek za pouhou dvacetinu původní ceny,“ cituje z jedné z knih historik.

Zásadní problém vidí Trump a spolu s ním i Jan Berwid-Buquoy v příliš složitých zákonech. Když se právo stane natolik komplikovaným, že už se v něm vyznají jen draze zaplacení právníci, stane se právo, a tím i dosažitelná spravedlnost v podstatě jen zbožím. To platí nejen o USA, ale prý i o Česku.

Celý komentář naleznete zde.

„Soudní spory se v USA absolutně vymkly veškeré kontrole. Politici by se měli stydět za to, že dovolují, aby tato směšná situace přetrvávala. Soudnictví je dnes na celá léta dopředu zahlceno spoustou zbytečných případů. Často se začnete zajímat o něco, co považujete za naprosto jednoduchý a normální obchod s běžnými právními úkony, nakonec vám však za právní služby naúčtují částku, která by vyrazila dech i koni. V posledních několika letech mi častokrát za různé právní služby účtovali sumy, které byly doslova zlodějské. Právníci se často zabývali naprosto zbytečnými činnostmi a ještě je záměrně natahovali, aby si mohli vyúčtovat víc,“ píše také Trump.

Budoucí prezident USA se prý vyjadřoval i k instituci manželství, a to dost kriticky. Především podnikatelé by měli vždy uzavírat předmanželské smlouvy a navíc by si měly vybrat jen takové partnerky, o které se budou moct opřít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…