Bývalá starostka z ODS se pustila do eurodotací: Kazí charakter i vkus

10.05.2014 15:27

Odmítavý postoj k evropským dotacím zastává bývalá starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková (ODS). „Systém eurodotací dělá z lidí žebráky. Kazí jim vkus a charakter. Mnohé kauzy to dosvědčují,“ píše ve svém komentáři.

Bývalá starostka z ODS se pustila do eurodotací: Kazí charakter i vkus
Foto: kozumplikova.cz
Popisek: Starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková s Miroslavou Němcovou

Kozumplíková vzpomíná na období v letech 2004–2010, kdy byla starostkou městské části Praha 3 a zásadně evropské dotace odmítala. „Připadala jsem si jako v dětském bláznivém světě, kde si děti myslí, že pečení holubi létají do úst, a ty nejmenší děti se těší, jak hodný strýček přinese čokoládu,“ vzpomíná.

Je totiž toho názoru, že peníze buď odrážejí nějakou hodnotu, nebo je to natištěný papírek, který hodnotu postupně nebo rázem ztratí. A pokud prý peníze na čerpání z fondů EU jsou prvního rázu, nemohly spadnout z nebe, ale musel je někdo vydělat a přeposlat na ony „bohulibé projekty“ v členských zemích.

Vše, co spadne z nebe, je podvod

„Potom je ale zbytečné je přeposílat, mohli jsme si je nechat doma a bez bruselského mezičlánku investovat tam, kde to považujeme za správné. Pokud ale platí ta druhá varianta, že totiž peníze na čerpání dotací si někde v Bruselu někdo tiskne, pak nás potěš Bůh. Pak už to není jenom plýtvání, ale podvod,“ míní exstarostka. Jak vzápětí dodává, dotování parků, laviček, houpaček, akvaparků a dalších zbytečností považuje za pouhé plýtvání peněz.

Celý komentář ZDE

„Jsem hrdá, že od samého počátku považuji tento systém za nesprávný, nesmyslný, špatný. Jsem ráda, že jsem se mu snažila všemožně zabránit. Dělá z lidí žebráky evropských dotací. Kazí jim vkus a charakter. Mnohé kauzy to dosvědčují,“ uzavírá a vyzývá všechny, aby se naučili zacházet s penězi odpovědně a hospodárně. A to je prý možné jenom s penězi vlastními – vše, co spadne z nebe, je podle ní větší nebo menší podvod.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …