Bývala tu spousta skinheadů, teď už je to lepší, vzpomíná romský boxer Tišer. Promluvil i o svém kamarádovi Rittigovi

5. 10. 2014 21:20

Ivo Rittig je normální správný chlapík, tak vidí kontroverzní postavu českého podnikatelského světa bývalý boxerský reprezentant Stanislav Tišer. Uvedl to v rozhovoru, který poskytl serveru iDnes.cz. Jako Rom také zhodnotil míru rasismu v české společnosti v minulosti a nyní. A vyjádřil se i tomu, že řada fotbalových mužstev odmítala hrát s mužstvem složeným čistě z Romů.

Bývala tu spousta skinheadů, teď už je to lepší, vzpomíná romský boxer Tišer. Promluvil i o svém kamarádovi Rittigovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malý Rom
reklama

Nyní Tišer provozuje školu boxu, kterou založil před dvaceti lety kvůli tomu, aby se žižkovské děti „neflákaly“. První dva roky k němu chodili hlavně malí Romové. Později přibyli Češi, ale i další národnosti.

V době před rokem 1989 jezdil na Západ běžně

Přiznal, že ve sportu se s rasovou diskriminací nesetkával. „Za komančů jsem jezdil na západ do Itálie, Rakouska, Francie, do Německa. Pak jsem projel všechny bývalý postkomunistický země. Takže žádný rasismus mě nezastavil, to říct nemůžu,“ uvedl. Když se někdy s rasismem setkal, tak spíše v osobních věcech. „Třeba jsem chtěl jít na diskotéku a řekli mi, že cikány nepouštěj,“ vysvětlil.

Připustil, že rasismus v české společnosti je stále, ale je to prý mnohem lepší, v době krátce po revoluci, kdy „tady bylo spousta skinheadů.“

Nechtěli s nimi hrát, protože romští fotbalisté hráli moc tvrdě

Vyjádřil se i k aféře, která se řešila před pár týdny, kdy proti děčínskému romskému fotbalovému týmu odmítla nastoupit neromská družstva. Překvapivě dává vinu romským fotbalistům. „Myslím, že asi hrajou moc tvrdě. Jsou tam zranění, a proto s nimi gádžové nechtěli hrát. Já se tomu nedivím, taky bych nehrál,“ uvedl s tím, že romští fotbalisté by měli hrát solidně, bez faulů, aby dokázali, že hrát umějí. „Když potom hráli s družstvem diplomatů, tak hráli slušně, nefaulovali a dopadlo to dobře. Takže myslím, že to může jít, když ukážou, že hrajou přátelsky,“ dodal.

Přiznal, že se zná s Ivo Rittigem a že jsou kamarádi, ale dlouho se prý neviděli. „Jsme kamarádi, ale už jsme se dlouho neviděli. Já si ho pamatuju, když ještě kdysi chodil na box, byli jsme přátelé. Myslím, že to je normální správnej chlapík, který ví, co dělá,“ zhodnotil Rittiga a na otázku, zda mu nevadí korupční skandály, se kterými je Rittig spojený jen poznamenal, že mu to dovolila vláda. „Existovaly díry v zákonech, který on jen využil,“ vysvětlil Tišer.

 

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

7:30 Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

Začátek kampaně na Hrad. Tak vidí nejeden komentátor či politik odchod Miroslava Kalouska z Poslanec…