Nyní Tišer provozuje školu boxu, kterou založil před dvaceti lety kvůli tomu, aby se žižkovské děti „neflákaly“. První dva roky k němu chodili hlavně malí Romové. Později přibyli Češi, ale i další národnosti.
V době před rokem 1989 jezdil na Západ běžně
Přiznal, že ve sportu se s rasovou diskriminací nesetkával. „Za komančů jsem jezdil na západ do Itálie, Rakouska, Francie, do Německa. Pak jsem projel všechny bývalý postkomunistický země. Takže žádný rasismus mě nezastavil, to říct nemůžu,“ uvedl. Když se někdy s rasismem setkal, tak spíše v osobních věcech. „Třeba jsem chtěl jít na diskotéku a řekli mi, že cikány nepouštěj,“ vysvětlil.
Připustil, že rasismus v české společnosti je stále, ale je to prý mnohem lepší, v době krátce po revoluci, kdy „tady bylo spousta skinheadů.“
Nechtěli s nimi hrát, protože romští fotbalisté hráli moc tvrdě
Vyjádřil se i k aféře, která se řešila před pár týdny, kdy proti děčínskému romskému fotbalovému týmu odmítla nastoupit neromská družstva. Překvapivě dává vinu romským fotbalistům. „Myslím, že asi hrajou moc tvrdě. Jsou tam zranění, a proto s nimi gádžové nechtěli hrát. Já se tomu nedivím, taky bych nehrál,“ uvedl s tím, že romští fotbalisté by měli hrát solidně, bez faulů, aby dokázali, že hrát umějí. „Když potom hráli s družstvem diplomatů, tak hráli slušně, nefaulovali a dopadlo to dobře. Takže myslím, že to může jít, když ukážou, že hrajou přátelsky,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam