Bývalý horník vyhrál soud o nájemné s RPG Byty, i když jen částečně

25.03.2015 13:44

Bývalému horníkovi se podařilo vyhrát svůj spor se společností RPG Byty o výši nájmu, i když nakonec jen částečně. Jde o velký úspěch, protože zmíněná společnost je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Společnost vlastní a pronajímá v Moravskoslezském kraji, hlavně na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku, na 43 tisíc bytů. O případu informoval server Novinky.cz.

Bývalý horník vyhrál soud o nájemné s RPG Byty, i když jen částečně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto - byty v panelovém domě
reklama

Přestože dosáhl úspěchu, odcházel pětapadesátiletý Petr Kročil z Karviné od soudu rozladěn. Před soud se dostal kvůli nájmu za byt 3+1 o velikosti 68,3 metru čtverečního. Firma RPG Byty mu chtěla v roce 2012 zvýšit měsíční nájem z 50 korun na 75 korun za metr čtvereční. „S tím jsem nesouhlasil, protože za celou dobu do toho bytu ani domu neinvestovali,“ řekl Kročil.

RPG Byty na něj podala žalobu a Okresní soud v Karviné loni rozhodl, že Kročil má platit nájem 48 korun za metr čtvereční a měsíc. Firma se ale proti rozsudku odvolala. Bývalý havíř ovšem nečekal, že krajský soud mu nájemné zvýší, a to dokonce se zpětnou platností od listopadu 2012.

Při určení nájmu se soud přiklonil k reviznímu posudku Vysoké školy báňské, který stanovil minimální cenu 51 korun, maximální 87 korun a průměrnou 60 korun za metr čtvereční. „Přiklonili jsme se k průměrné ceně, což nám přijde jako přiměřená částka, která je adekvátní k tomu nájemnému v daném místě,“ vysvětlila členka senátu Šárka Žmolilová.

Kročil s rozsudkem nesouhlasil. „Určitě neposlechnu, protože na co by bylo potom rozhodnutí okresního soudu, na co by byly posudky,“ uvedl s tím, že zváží dovolání k Nejvyššímu soudu.

Celý text je ZDE


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…