Bývalý personální náměstek Českých drah Milan Ruttner vrátil svému někdejšímu zaměstnavateli téměř sedm milionů korun

26.05.2017 14:18

Ještě ve funkci personálního náměstka Českých drah Milan Ruttner vymyslel a navrhl nový systém odstupného. Sám Ruttner měl ve smlouvě dodatek, že pokud ve funkci zůstane déle než rok, vznikne mu nárok na jednorázové vyplacení částky vypočítané podle schváleného vzorce. Poté, co mu podle tohoto nového systému, který byl schválen představenstvem ČD, vznikl nárok na vyplacení tzv. zlatého padáku, podal sám od sebe výpověď. Ruttner svou funkci opustil po dvanácti měsících a 13 dnech. Tedy 13 dní poté, co měl nárok na odstupné. České dráhy mu ale obrovské odstupné odmítly vyplatit.

Bývalý personální náměstek Českých drah Milan Ruttner vrátil svému někdejšímu zaměstnavateli téměř sedm milionů korun
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Mimo jiné za odmítnutím stál fakt, že České dráhy byly na rok, kdy Ruttner ve firmě pracoval, v rekordní ztrátě a také to, že systém odstupného sám navrhl a hned jak mohl, tak ho také sám využil.

Ruttner tedy neváhal a ČD zažaloval. Obvodní soud pro Prahu 1 dal za pravdu Ruttnerovi a nařídil ČD, aby peníze byly vyplaceny, Městský soud v Praze verdikt ale pokaždé zrušil. Ruttner tedy podal dovolání a Nejvyšší soud se v roce 2014 postavil na jeho stranu a vrátil případ městskému soudu. V prosinci roku 2014 městský soud zlatý padák ve výši téměř 7 milionu korun Ruttnerovi přiznal.

Tím ale celý případ neskončil, ČD se bránily a až teprve nyní v květnu se případ dořešil u Ústavního soudu, který se přiklonil naopak na stranu Českých drah. Soud zrušil všechny výroky soudů nižších instancí a bývalý personální náměstek Českých drah Milan Ruttner musel vrátit svému někdejšímu zaměstnavateli téměř 7 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…