Bývalý předseda JZD Slušovice Čuba kandiduje. Přesvědčil ho Zeman

13.10.2012 8:50

Někdejší předseda slavného slušovického agrokombinátu František Čuba po letech poprvé kandiduje. Hejtmanem by ale být nechtěl. K připsání se na kandidátku Zemanovců ho přesvědčil sám Miloš Zeman (SPOZ). Že se Čuba politicky angažuje, co se týká aktivního i pasivního volebního práva, se ukázalo včera v Neubuzi, kde vhodil hlasovací lístek do volební urny jako vůbec první.

Bývalý předseda JZD Slušovice Čuba kandiduje. Přesvědčil ho Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba, někdejší šéf JZD Slušovice

„Prostě mne přesvědčil Miloš Zeman,“ svěřil se Čuba Lidovým novinám. Je na posledním místě kandidátky Zemanovců pro zastupitelstvo Zlínského kraje.

Podle politologa z Masarykovy univerzity Lubomíra Kopečka je to dobrý tah k lidem, kteří šestasedmdesátiletého Čubu znají, na které strana SPOZ cílí. „Po listopadu 1989 alespoň chvíli něco vyvolával – takže by mohl na tyto lidi zapůsobit a přinést straně hlasy,“ naznačil politolog.

Na hejtmana to Čuba nevidí

Bývalý předseda JZD Slušovice Čuba ale vylučuje, že by v případě úspěchu měl na funkci hejtmana zálusk. Je to pro jiné, tvrdí a dodává: „Velkou politiku ode mne nečekejte“.

Podle něj se dlouho jakémukoliv veřejnému angažmá vyhýbal, i když s někdejším šéfem ČSSD Milošem Zemanem byli v kontaktu. Jejich přátelství by se mohlo projevit i v prezidentských volbách, kdy by si Zeman při úspěchu a postupu na Hrad zvolil Čubu poradcem pro zemědělství.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…