Bývalý ředitel Homolky nakupoval zlato a žil v luxusu, i když přiznal plat jen 20 tisíc

27. 8. 2014 18:19

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý vykazoval v posledních dvou letech měsíční plat jen kolem 20 tisíc korun, přitom jezdil na exotické dovolené a nakupoval si drahé zboží. Nyní se objevil seznam majetku, který mu policie kvůli vyšetřování korupční kauzy nemocnice zabavila.

Bývalý ředitel Homolky nakupoval zlato a žil v luxusu, i když přiznal plat jen 20 tisíc
Foto: red
Popisek: MUDr. Petrů se setřičkou kontrolují pacienta (nemocnice Na Homolce)

Vladimír Dbalý je jedním ze sedmi stíhaných kvůli vyšetřování kauzy Nemocnice Na Homolce. Po červnovém zatčení ho soud poslal do vazby a státní zástupce nechal zmrazit celý jeho majetek – panuje totiž podezření, že se Dbalý pomocí drahých nákupů a dovolených snažil ukrýt miliony korun, které měl podle detektivů získat z trestné činnosti.

Deník Insider má k dispozici dokument, v němž návladní z Vrchního státního zastupitelství v Praze vysvětluje zajištění majetku. Zdeněk Matula tak například popisuje, jak Dbalý investoval do nákupu zlata, stříbra, hodnotných známek, šperků, hodinek či elektroniky. Také si luxusně vybavil byt a jezdil na exotické dovolené.

Kromě toho bývalý ředitel nemocnice vlastnil na pražském Smíchově byt za téměř dvanáct milionů korun, i ten vyšetřovatelé zmrazili. Před tím sice celkový majetek nespočítali, ale je prý jisté, že z oficiálních příjmů si to všechno dovolit nemohl.

„Je dán důvodný předpoklad, že tyto náklady obviněný hradí především z výnosu z organizované trestné činnosti," napsal Matula do odůvodňujícího textu. Dbalý navíc platil hypotéku s měsíční splátkou 55 tisíc korun a živil nezaměstnanou manželku. Co přesně po odchodu z čela elitní nemocnice vykonával? Jeho povolání za dvacet tisíc měsíčně známo není, pro deník Dbalého advokátka Katarína Kožiaková Oboňová pouze uvedla, že se „živil prací jako každý“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…