NFPK často funguje díky tipům od občanů. „Lidé většinou přinášejí nějaké materiály. Hlavně listinné dokumenty, více než nahrávky,“ popsal Randák. Pokud NFPK obdrží informace, je nutné potom podezření ověřit ještě z dalších zdrojů. Podobným způsobem byly odhaleny například nevýhodné smlouvy v pražském dopravním podniku. „Zakázky v dopravním podniku jsou buď předražené nebo jde někomu malá domů,“ tvrdí Randák.
Zneužívá Nečas BIS?
Randák jednoznačně popřel, že by disponoval jakoukoli technikou, kterou by mohl používat například k odposlechům, což napsal časopis Reflex. „Běžte se zeptat do Reflexu, kde tyto nepravdivé informace vzal,“ vyzval moderátora.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková