Bývalý zástupce Radka Johna: Kamaráčofty s Kalouskem se nevyplácí. Bártovy obědy, Babákovy kávičky

25.06.2014 11:15

Bývalého místopředsedu Věcí veřejných, pravoslavného věřícího a vysvěceného jáhna Tomáše Jarolíma zaujalo rázné rozhodnutí ministra financí Andreje Babiše (ANO), který se odmítl setkat u piva se svým předchůdcem Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Babišovi dává za pravdu a píše, že šéf ANO má rozum, protože scházet se s Kalouskem se už mnohým nevyplatilo.

Bývalý zástupce Radka Johna: Kamaráčofty s Kalouskem se nevyplácí. Bártovy obědy, Babákovy kávičky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Jarolím
reklama

„Stalo se už takovým zavedeným koloritem TOP 09 používat národní nápoj jako komunikační argument. V předvolebních kampaních zval kníže voliče na pivo do hospody a paradoxně o něm nikdo netvrdil, že je alkoholik jako o prezidentu Zemanovi," píše Jarolím ve svém příspěvku.

Tomáš Jarolím

  • BPP
  • Všude samý názor a intelekt. Chtělo by to moudrost a odvahu

„Dalším takovým 'populárním' krokem by mělo být setkání místopředsedy TOPky Kalouska u piva s ministrem financí Babišem. Ten má naštěstí rozum a nikam nejde. Stolování s Kalouskem už politicky zabilo několik našich politiků. Svého času na to doplatil i V. Bárta," pokračuje politik.

Nutno bývalého místopředsedu Věcí veřejných drobně poopravit, protože schůzku u piva neiniciovala TOP 09 či sám Kalousek, nýbrž MF Dnes, která oba politiky pozvala na společný duel, aby si vyříkali své spory.

Babiš má rozum, není to nějaký kamarád z mokré čtvrti

Podstatou však zůstává, že Jarolím uznává rozhodnutí šéfa ANO pozvání na schůzku odmítnout. „Babiš má rozum, protože chodit na pivo s Kalouskem už se nevyplatilo mnohým. Od V. Bárty po M. Babáka a mnohé další," prohlásil a přidává i vlastní zkušenost.

Dodnes si prý pamatuje, jak byl kamenován svými kolegy z vedení VV, aby se do tehdy koaličního kolegy Kalouska pustil, a když na něj podal trestní oznámení, vyslechl si prý hodinovou přednášku. Nebýt zastání Radka Johna, rezignoval by prý na svůj post.

Celý článek Tomáš Jarolíma najdete ZDE.

„Kamaráčofty s Kalouskem, ke kterému se mi sbíhaly materiály o korupčních kauzách, jako vosy na pivo, byly na začátku konce Věcí veřejných. Pravidelné obědy Vítka Bárty s Kalouskem jednou týdně jsem nechápal, a také mu je řádně vyčítal. Kávičkové sedánky Michala Babáka na Ministerstvu financí a nadšení z pana ministra financí ze strany mého kolegy jsem už nechápal vůbec," píše bývalý véčkař.

Sám si s Kalouskem nechtěl sednout za společný jednací stůl, natož aby s ním šel na pivo. Velmi dobře tedy chápe dnešního ministra financí Andreje Babiše, že nemá nejmenší chuť si kamkoli sednout s člověkem, „jehož vysoká inteligence a nízký charakter mohou v opojení alkoholem a sebou samým vést k jednání od nejhrubších vulgarit po fackování, jak je se již stalo u Kalouska skoro zvykem, ale rozhodně ne k něčemu konstruktivnímu".

„Babiš rozhodně nevypadá jako kamarád z mokré čtvrti a někdo, kdo si dá pivko s každým," podotýká závěrem Tomáš Jarolím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…