ČD vzaly jízdenku zdarma hrdinovi ze Studénky. Musel zakročit ministr

03.08.2011 20:03

Bývalý strojvůdce Jiří Šindelář v roce 2008 zachránil desítky lidí při srážce vlaku s padajícím mostem ve Studénce. České dráhy mu ale kvůli jeho odchodu od železnice sebraly výhodu jezdit zdarma jejich vlaky. Nyní musel zakročit ministr dopravy.

ČD vzaly jízdenku zdarma hrdinovi ze Studénky. Musel zakročit ministr
reklama
Ministr dopravy Pavel Dobeš udělil bývalému strojvůdci Jiřímu Šindelářovi výjimku, aby dostal doživotní bezplatnou jízdenku. Byla mu totiž odebrána, když dobrovolně odešel z Českých drah a chyběl mu ještě měsíc, aby získal nárok na bezplatné jízdné. Protože byl ale zvolen starostou Strančic, byl nucen odejít hned.

Šindelář z Českých drah odešel hlavně kvůli psychickým problémům, které mu srážka vlaku s padajícím mostem ve Studénce způsobila. Zemřelo tehdy osm lidí, díky jeho rychlé reakci ale nebylo číslo několikanásobně vyšší.

Jizdenka zdarma až v důchodu

„Pana Šindeláře si velice vážíme. Odešel ale dobrovolně, a bezplatnou režijní jízdenku proto podle tarifů ministerstva dopravy může dostat, až dosáhne důchodového věku," argumentoval v červnu Radek Joklík z tiskového odboru ČD na serveru Aktuálně.cz.

„Když se ministr Dobeš dověděl, že strojvedoucí ze Studénky o výhodu přišel, rozhodl se udělit výjimku," reagoval následně tiskový odbor ministerstva dopravy. Proč České dráhy nezažádaly o výjimku samy, ale není jasné.

Čtěte více:

České dráhy plýtvají penězi, píše Kuba Dobešovi

ČD vydělají na převodu lidí na SŽDC necelých 400 milionů

Manažeři ČD si chtěli rozdat 30 milionů. Kvůli Fejkovi to zrušili

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…