ČEZ nevěřil v dostavbu Temelína, stojí v tajné zprávě BIS

29.09.2012 21:10

Podle informací deníku Insider elektrárenská firma ČEZ skutečně nevěřila v dostavbu Temelína. Již dříve na to upozornil britský ekonomický deník, tehdy ale společnost vše dementovala. Nyní ale o tom mluví i tajná zpráva BIS.

ČEZ nevěřil v dostavbu Temelína, stojí v tajné zprávě BIS
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

"Uvnitř vedení ČEZ přetrvávala skepse k celému plánu zejména v otázce zajištění jeho financování. S tím souvisela i pasivita managementu při přípravných krocích," stojí prý ve zprávě BIS.

Přitom už loni o nedůvěře ČEZ psaly britské Financial Times. Tehdy ale elektrárenský kolos popřel, že by nevěřil v miliardovou dostavbu dvou jaderných bloků Temelína.

Podle Financial Times, ale i zprávy BIS, kterou mají k dispozici ministři a někteří poslanci, panují uvnitř ČEZ obavy, zda se podaří zajistit financování nákladné dostavby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

17:55 Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho náz…