ČR dá na boj proti ebole tři miliony korun a ochranné pomůcky

18.09.2014 13:30 | Zprávy

Česká republika dá tři miliony korun organizaci Lékaři bez hranic, jejíž zdravotníci bojují v Africe s epidemií eboly. Příslušné rozhodnutí dnes podle premiéra Bohuslava Sobotky podepsal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Podle předsedy vlády Česko organizaci poskytne také materiální pomoc, kterou by měly tvořit hlavně ochranné pomůcky. Její konkrétní podobu mají na konci září kabinetu předložit ministři vnitra a zdravotnictví.

ČR dá na boj proti ebole tři miliony korun a ochranné pomůcky
Foto: Archiv
Popisek: Přenos nakaženého infekcí, ilustrační foto

Sobotka dnes o situaci v afrických zemích zasažených ebolou a o české pomoci jednal s ředitelem Lékařů bez hranic v ČR Pavlem Gruberem. Setkání se zúčastnili Zaorálek, ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a ministři zdravotnictví a vnitra Svatopluk Němeček a Milan Chovanec (oba ČSSD).

Kromě tří milionů korun chce Česko podle premiéra lékařům bojujícím se zhoubnou chorobou poslat zejména ochranné pomůcky. Ministři vnitra a zdravotnictví dostali za úkol zmapovat, co má stát k dispozici, a konzultovali to s Lékaři bez hranic. „Předpokládám, že na přespříští jednání vlády by ministři Chovanec a Němeček měli předložit konkrétní návrh poskytnutí materiální humanitární pomoci," řekl novinářům Sobotka.

Podle Chovance půjde o jednorázové ochranné pomůcky, jako jsou ochranné obleky pro lékaře, rukavice, polní lůžka či stany. „Ještě dnes odešleme možný rozsah této pomoci směrem k organizaci Lékaři bez hranic, jak nám to uložil premiér, a budeme čekat na odpověď, co požadují a potřebují," řekl ministr vnitra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prague Pride: USA už nepřispějí. Ale vy možná ano. Ať to platí ten, kdo to chce, vyzval Žantovský

8:19 Prague Pride: USA už nepřispějí. Ale vy možná ano. Ať to platí ten, kdo to chce, vyzval Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Šikana živnostníků a podnikatelů dalším nápadem Fialovy vlády, jak pomoci veřejnoprá…