ČR se rozloučí s předsedou Senátu, vláda vyhlásila státní smutek

03.02.2020 6:50

Česko se dnes naposledy rozloučí s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS), který před dvěma týdny zemřel. Smuteční shromáždění se uskuteční v teplickém divadle a pražském Rudolfinu. Vláda na dnešek vyhlásila státní smutek, vlajky na úřadech budou staženy na půl žerdi a v poledne se v celé zemi rozezní sirény.

ČR se rozloučí s předsedou Senátu, vláda vyhlásila státní smutek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera
reklama

Kubera, který zemřel náhle 20. ledna ve věku 72 let, patřil mezi nejvýraznější politiky ODS. Téměř čtvrtstoletí stál v čele Teplic, dvě desetiletí byl senátorem. Ve vedení horní komory působil od roku 2016 nejprve jako místopředseda, od konce roku 2018 jako předseda. Prezident Miloš Zeman se rozhodl Kuberovi posmrtně udělit Řád bílého lva.

Lidé se budou moci rozloučit s Kuberou v Krušnohorském divadle v Teplicích. Rakev s ostatky tam bude vystavena od 11:00 do 17:00. Veřejnost bude moci sledovat na velkoplošné obrazovce také pietní shromáždění v Rudolfinu, které začne v 16:00. Zúčastní se ho nejvyšší ústavní činitelé, představitelé justice, církví, diplomaté nebo rektoři veřejných vysokých škol.

Na hodinovém shromáždění v Rudolfinu vystoupí jako jediný řečník někdejší šéf horní komory Parlamentu a dlouholetý rodinný přítel Přemysl Sobotka (ODS). Vystoupí rovněž Severočeská filharmonie Teplice.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…