ČSSD dělá z Ústecka odpadkový koš, vytýká „své“ straně kandidát do Senátu Šlégr

14. 10. 2016 22:17

V hokeji vyhrál Jiří Šlégr všechno, co mohl. Je mistrem světa, je olympijským vítězem a zazářil i v NHL. Dosáhl i určitých politických úspěchů, neboť byl zvolen poslancem. Po nějakém čase však politiku opustil s tím, že je to špína. V pátek a v sobotu se pokouší do politiky vrátit jako senátor za obvod Most. Proč se do politiky vrací, jestliže ji považuje za špínu?

ČSSD dělá z Ústecka odpadkový koš, vytýká „své“ straně kandidát do Senátu Šlégr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Šlégr

V rozhovoru pro server Seznam.cz Jiří Šlégr vysvětluje, proč v roce 2013 mluvil coby poslanec o politice jako o špíně a proč se do té samé politiky chce vrátit v roli senátora. „Mluvil jsem o špíně. Když jsem odcházel, byla u moci pravicová vláda a kroky, které dělala, byly velice špatné,“ řekl. Dnes je však podle jeho názoru situace jiná. V zemi vládne stabilní koalice, ekonomika roste, rostou i platy a penze a Šlégr dopěl k závěru, že má opět smysl prosazovat sociálnědemokratickou politiku, ke které podle vlastních slov vždy inklinoval.  

Jako senátor se chce pokusit zlepšit situaci na severu Čech. Pokud totiž premiéru Bohuslavu  Sobotkovi vůbec něco vyčítá, pak to, že vláda na tento region republiky zapomíná. „Mám takový pocit, že jsme odpadkovým košem republiky,“ uvedl Šlégr. Pokud se do hormí komory Parlamentu opravdu dostane, rád by řešil např. otázku vyloučených lokalit. S touto problematikou má prý zkušenosti už z dob, kdy byl zastupitelem Litvínova a získané poznatky by aplikoval na senátní obvod Most.

Celý rozhovor naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení

13:55 Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení

Prezident Miloš Zeman se chystá na další cestu do Číny, aby tu znovu jednal o ekonomické spolupráci.…