ČSSD hlasovala o vládě na radnici, schovala to za „jednání klubu“. Členové tam jen proběhli, vysvětluje předseda

23.05.2018 7:27 | Zprávy
autor: jav

Sociální demokracie spustila vnitrostranické referendum o vstupu do Babišovy vlády a hned je s tím problém. Některé organizace totiž využívají ke shromáždění členstva k hlasování prostory radnic, kde se podílejí na vládě. Za využití komunálních prostor k vnitrostranické akci přitom neplatili žádný pronájem.

ČSSD hlasovala o vládě na radnici, schovala to za „jednání klubu“. Členové tam jen proběhli, vysvětluje předseda
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. máj s ČSSD na Střeleckém ostrově. Předseda Jan Hamáček rozdával růže, moderoval Jan Antonín Duchoslav a na podiu zazpíval i Jiří Helekal

Na Praze 6 místní funkcionáři hned v pondělí svolali část členstva k hlasování na radnici. „My jsme měli jednání klubu zastupitelů a při té příležitosti lidé z místních organizací, které mají dosah, přišli v krátké době odvolit,“ vysvětloval René Pekárek, který je tam předsedou zastupitelského klubu ČSSD.

Štěpán Stupčuk, předseda jedné z dotčených místních organizací, pak otevřeně přiznal, že příležitostné využívání radničních prostor ke stranickým účelům je standardem nejen v ČSSD. Podle něj je běžné, že strany zastoupené v zastupitelstvu „tu a tam“ schůzují na radnici.

Schůze ČSSD na úřadě šestého pražského obvodu byla asi tříhodinová. Předseda Pekárek ale tvrdí, že drtivou většinu času se účastnili pouze zastupitelé, kteří mají do úředních prostor volný přístup, a ostatní účastníci, 33 osob z 37 zúčastněných, podle Pekárka „jen proběhli“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…