„Dlouhodobě říkáme, pojďme se bavit o zdanění bank, aktiv bank, tam máme konkrétní návrhy,“ uvedla Maláčová. Připomenula, že koalice už se dohodla na zvýšení některých spotřebních daní a zavedení digitální daně, jak k ní nedávno přistoupila například Francie. Ministryně také řekla, že Česko by mělo podpořit evropské návrhy mířící ke konsolidaci daňového základu. Parametry návrhů budou náplní dnešního jednání s hnutím ANO.
Maláčová chce na jednání s ANO probrat také novelu zákoníku práce, která mimo jiné zahrne sdílené úvazky. Dnes se podle ministryně naopak z časových důvodů nedostane na ohlašovanou revizi dávek na bydlení, toto téma by podle ministryně mělo být náplní jednání koalice za dva týdny.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
A podle vás teda vláda neměla dělat nic?
A jen přihlížet nárustu cen na benzínkách?
Další články z rubriky
7:20 Lipavský chtěl po lidech, aby pojmenovali jeho knihu. Nedopadlo to hezky
Bývalý ministr zahraničních věcí ve vládě Petra Fialy Jan Lipavský hledá jméno pro svou knihu, ktero…
- 4:44 „Američané Írán podcenili! Islámští bojovníci nemají pud sebezáchovy!“ Fotograf, co zažil revoluci v Teheránu
- 20:00 Robejšek: Evropa už na podporu Ukrajiny nemá
- 19:20 Zpronevěřila miliony od svých klientů, dělá politiku za Piráty
- 4:45 Čeští „obránci demokracie“ spí? Žantovský o drsné politice v Maďarsku
- 17:20 „Budeš prosit, brečet, klečet, ty…“ Přišlo takové VIDEO, že Zdechovský volá policii



