ČSSD pozastavila členství Pancové a Kotta, obviněných v kauze Rath

19.05.2012 6:58

Sociální demokraté odsouhlasili pozastavení členství Kateřiny Pancové a Petra Kotta, kteří jsou jedněmi z obviněných v kauze Davida Ratha. Zároveň špičky ČSSD zopakovaly, že by měl Rath složit poslanecký mandát.

ČSSD pozastavila členství Pancové a Kotta, obviněných v kauze Rath
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

Ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a exposlanec a její partner Petr Kott mají pozastavené členství v ČSSD. Dohodlo se na tom širší vedení strany. David Rath, kolem kterého se celá korupční kauza točí, již stranu opustil. Skupina celkem osmi lidí je obviněná ze zmanipulování zadání tendru na rekonstrukci zámku v Buštěhradě.

Špičky sociálních demokratů však ještě dnes nevyvodí personální důsledky pro vedení středočeské krajské organizace ČSSD. Věnovat by se mu měly příští týden. Momentálně se spekuluje o konci poslance Richarda Dolejše v jejich čele.

"Podle mého názoru není možné, aby na tu věc reagovalo pouze vedení ČSSD. Adekvátní formu reakce bude muset najít také krajské vedení sociálně demokratické strany," uvedl předseda Bohuslav Sobotka.

Vedení ČSSD chce se zástupci středočeské organizace hovořit také o kontrole dotací z EU ve Středočeském kraji. Sobotka označil za dobré rozhodnutí nominování Moravčíkové na příští středočeskou hejtmanku – slíbila prý, že provede potřebné personální a organizační změny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…