ČSSD se nám rozpadá před očima, tvrdí publicista Ondřej Neff

12.05.2018 17:20

Od sněmovních voleb uplynulo již více než půl roku a Česko stále nemá vládu s důvěrou. Sociální demokracie se to sice v jednáních s trestně stíhaným premiérem v demisi Andreje Babišem snaží změnit, ale podle publicisty Ondřeje Neffa se tato strana prakticky rozpadá před očima.

ČSSD se nám rozpadá před očima, tvrdí publicista Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff

Publicista Ondřej Neff si v textu uveřejněním na Neviditelném psu položil otázku, zda se Česko blíží k předčasným volbám. Sociální demokracie, která se tomu snaží zabránit, se podle publicisty rozpadá před očima. „Sociální demokracie se nám rozpadá před očima a to ještě na ni nikdo nezakleknul, aby zaplatila svoje dluhy,“ podotkl Neff.

Občané si podle publicisty musí pokládat otázky, jak by mohla fungovat koaliční vláda, která by se opírala právě o ČSSD. Předseda strany Jan Hamáček se sice snaží uzavřít dohodu, ale třetí nejvyšší ústavní činitel – předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) proti uzavření dohody hlasitě protestuje. Jak by pak tito politici mohli spolupracovat při správě země, ptá se Neff.

Zdá se tak, že se blíží předčasné volby, ale je otázka, zda by něco vyřešily. Průzkumy ukazují, že Andrej Babiš dál o pět koňských délek vede před ostatními stranami. Ale nevede zas natolik výrazně, aby mohl vládu sestavovat sám. Po případných předčasných volbách by došlo na další dlouhá jednání, u nichž není jisté, jak by to dopadlo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

12:42 Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

V první hodině nedělní Partie CNN Prima News se střetli jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a předse…