ČSSD se prý děsí "Paroubkova syndromu"

19.10.2013 7:28

Ve volbách v roce 2010 vyhrála ČSSD v čele s předsedou Jiřím Paroubkem. Strana ovšem odešla do opozice a její šéf rezignoval. Deník MF Dnes popisuje, zda má dnes Bohuslav Sobotka stejný problém.

ČSSD se prý děsí "Paroubkova syndromu"
Foto: Daniela Černá
Popisek: Mítink ČSSD ve Zlíně
reklama

Sociální demokraté ve volebních průzkumech ztrácí, přestože se drží na předním místě. V pátek získala strana podle agentury STEM 25,9 procent, podle Medianu to bylo 25,5 procent.

Nebudeme další čtyři roky v opozici, tvrdí vedení strany

Někteří členové strany, například senátor Zdeněk Škromach, se snaží zmobilizovat voliče. Na druhé straně Sobotka a Michal Hašek odmítají, že by se mohl dostavit neúspěch. „My nekandidujeme, abychom byli další čtyři roky v opozici,“ zdůraznil předseda strany.

V sobotu bude ČSSD představovat vládní kroky. Už teď jí ale například TOP 09 zřetelně nadbíhá, tvrdí MF Dnes. Ačkoliv Sobotka tvrdí, že bude měnit zákony předešlé koalice, už teď je zřejmé, že se pravice a levice vzájemně oťukává.

Voliči ČSSD utíkají k Babišovi

Sociálním demokratům utíkají voliči hlavně k hnutí ANO. „Současní voliči ANO se rekrutují z 15 procent z lidí, kteří volili v roce 2010 ČSSD,“ tvrdí sociolog Daniel Prokop z Medianu.

ČSSD by našla shodu s TOP 09 například na mezinárodní politiku

Průzkumy ukazují, že povolební situace v Poslanecké sněmovně bude velmi nepřehledná. ČSSD proto zvažuje, zda na spolupráci s pravicí nepřistoupit. Sobotka v pátek v rozhovoru pro MF Dnes přiznal, že se setkává se šéfem TOP 09 Karlem Schwarzenbergem.

Podle zdroje ze Sobotkovy blízkosti by se ČSSD s TOP 09 shodla na mezinárodní politice, ve které se prý na komunisty nelze spolehnout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…