Celých 61 procent lidí neví, jaké hodnoty by měla EU hájit

10.11.2019 18:04

Společnost Kantar CZ přinesla průzkum, který odhalil vztah Čechů k EU. Ukázal také, že Češi netuší, jaké hodnoty by EU měla zastávat a jaké ideje by měla hájit.

Celých 61 procent lidí neví, jaké hodnoty by měla EU hájit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Průzkum společnost Kantar CZ ukázal, že 31 procent lidí se dívá na EU pozitivně a 31 procent společnosti hodnotí EU negativně. Oproti roku 2017 se situace zlepšila, protože před dvěma lety se se na EI dívalo pozitivně jen 19 procent lidí, zatímco 41 procent populace se na EU dívalo negativně.

Sociodemografická analýza ukazuje, že pozitivnější postoj směrem k Evropské unii mají mladí lidé, osoby s vyšším vzděláním a obyvatelé větších měst. S věkem tento přístup naopak klesá,“ dodala k tomu Česká televize.

Lidé prý navíc nemají představu, jaké hodnoty by EU měla hájit a jaké cíle prosazovat. Plných 61 procent tázaných nemá představu, jaké ideje by měla EU hájit. Jen 17 procent lidí si myslí, že by měla prosazovat ekonomické zájmy a jednotný trh. Dalších 11 procent dotázaných má za to, že základním cílem EU je vzájemná spolupráce členských států. 9 procent dotázaných má za to, že EU má prosazovat volný pohyb osob.  Podle 7 procent lidí má EU hájit svobodu a demokracii a podle 6 procent je cílem EU chránit životní prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Transparentnost v praxi: Manželka šéfa Hlídacího psa získávala zakázky za stovky tisíc. Záhadně bez výběrového řízení? Dokumenty zmizely, ona odmítá komunikovat

13:34 Transparentnost v praxi: Manželka šéfa Hlídacího psa získávala zakázky za stovky tisíc. Záhadně bez výběrového řízení? Dokumenty zmizely, ona odmítá komunikovat

Ondřej Neumann, ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky, a Helena Neumannová, majitelka a jednatelka f…