Cenzura? V pozadí prý stojí George Soros. Unikl dokument

12. 9. 2018 7:31

V poslední době je velmi aktuálním tématem cenzura na sociálních sítích, samozřejmě maskovaná řadou moderních hesel, jako regulace fake news nebo boj proti dezinformacím. A nejen u nás, ale například i v USA, kde je jakékoliv omezování svobody slova ještě více šokující novinkou než u nás. Za takto razantní změnou mediální kultury samozřejmě musí být mimořádně velký tlak. A nyní se podařilo odhalit, kdo tento tlak vytváří.

Cenzura? V pozadí prý stojí George Soros. Unikl dokument
Foto: repro youtube, tan
Popisek: George Soros
reklama

Podle webu Zerohedge.com je zjevné, že hlavní technologické společnosti jako Facebook nebo Google začaly spolupracovat na umlčení nevhodných politických názorů. Bezprostřední motivace podle všeho souvisí s gradující nenávistí k úřadujícímu prezidentu Trumpovi a už zcela otevřenou touhou jeho působení ukončit předčasně. Jenže důsledky budou dalece přesahovat současné osazenstvo Bílého domu.

Fotogalerie: - Lány open

Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...

Anketa

Chcete, aby Česko dočasně přijalo 50 dětí ze Sýrie, jak navrhuje europoslankyně Šojdrová?

5%
95%
hlasovalo: 14254 lidí

Podle webu snaha o cenzuru vychází z představy, že můj oponent je černočerný bídák a jako takový by vůbec neměl mít právo své názory prezentovat. Jenže v USA, kde je staletá tradice svobody slova, přece jen není tak jednoduché takový cenzorský přístup prosadit. Jak se tedy stalo, že technologičtí giganti začali v jednom šiku usilovat o umlčování některých názorů?

Uniklý dokument (49 stran) nyní ukazuje, že hlavním lobbistou za cenzuru internetu není nikdo jiný, než král investičních fondů a neziskovek George Soros. Aktivistický miliardář již velmi dlouho podporuje liberálně- levicové politické proudy všude ve světě a netají se ani štědrým sponzoringem oponentů prezidenta Trumpa v USA.

„Důvěrná zpráva o 49 stránkách z ledna 2017 plánuje porážku Donalda Trumpa prostřednictvím spolupráce s hlavními sociálními médii, která by odstranila pravicovou propagandu a fake news,“ stojí na webu. Jeho tvůrcem měl být David Brock, zakladatel neziskovky Media Matters. Ta je financovaná právě George Sorosem.

Na dokument upozornil web The Free Beacon. Ten také uvedl, že právě Media Matters a další neziskovky ze Sorosova portfolia mají mít k dispozici data společností Facebook, Twitter a dalších a mají možnost je systematicky analyzovat.

Autorem plánu byl David Brock. Wikipedie ho představuje jako „amerického liberálního politického konzultanta“ a jednoho z nejvlivnějších lobbistů v zákulisí Demokratické strany, spojeného především s manžely Clintonovými. Podle některých právě on vymyslel chybnou taktiku, která v roce 2016 Hillary Clintonové prohrála volby. Rychle se však oklepal a již na začátku následujícího roku přišel s novou strategií.

Úvodní teze Brockova dokumentu:

Ta má spočívat v „každodenní mediální válce s prezidentem Trumpem“. Po dvou letech můžeme pozorovat výsledky této strategie – americká veřejnost je rozdělena tak, jako nikdy od občanské války.

Jeho neziskovku od roku 2010 čile podporuje George Soros, který se v oblasti médií zaměřuje především na diskreditaci televize Fox News, která jako jediné z vlivných amerických médií podporuje Donalda Trumpa.

Sám Soros k tomu řekl: „Media Matters, to je jedna z mála organizací, které ukazují, že Fox News je odpovědná za falešné a zavádějící informace, které tak často vysílá. Podporuji Media Matters v jejich snaze ukazovat, jakou výzvu Fox News představuje pro informovanou společnost a demokracii.“

Na následujícím videu je vidět, že Soros na Fox News útočil již v roce 2011, když byl pozván do pořadu Fareeda Zakarii, největší hvězdy obamovské žurnalistiky.

Brockův uniklý plán ukazuje, že úsilí o cenzuru médií a celý cirkus kolem „fake news“ a „dezinformací“ je přímým důsledkem volebního vítězství Donalda Trumpa. Konečným důsledkem od počátku bylo umlčení některých názorů.

CELÝ ČLÁNEK ZDE

Ve zprávě se totiž přímo plánuje, jak budou velké technologické společnosti jako Google, Facebook nebo Twitter přinuceny k zapojení do Brockovy a Sorosovy agendy politické manipulace.

Web Zerohedge.com uzavírá: „Pokud otevřená cenzura nezávislých médií v USA zakoření, v dlouhodobém horizontu na to doplatíme všichni. Dnes se nám může současná politika zdát jako ta nejdůležitější hra, ale nad touto show jsou hodnoty a tradice, které tuto zemi stvořily a uvedly v život. Pokud je ztratíme, stane se Amerika úplně jinou zemí a miliardáři jako je George Soros se stanou v podstatě našimi pány.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…