Češi mají panický strach, a Zeman s Putinem jásají. Vysvětlení migrační krize z Šafrova fóra

08.11.2015 9:21

Novinářka a spisovatelka Šárka Adámková se zamýšlí nad spojitostí uprchlické krize s počínáním dvou prezidentů – Miloše Zemana a Vladimira Putina. Toho označuje za malého muže, který může být spokojen. Zato my bychom si měli dát pozor, abychom nepřišli o demokracii.

Češi mají panický strach, a Zeman s Putinem jásají. Vysvětlení migrační krize z Šafrova fóra
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

„Zaznívají hlasy, že za celou uprchlickou krizí stojí Rusko, že mnoho profesionálně vytvořených facebookových nebo webových stránek vybízejících migranty z odchodu ze země s vidinou ráje v Evropě je finančně podporováno z východu. Jistě, důkazy nemáme a může to být konspirační teorie. Ale je pravděpodobné, že destabilizovaná Evropa může vůdci malého vzrůstu činit velké radosti. Více destabilizace znamená více radosti a větší možnost zase se o kousek posunout ve své rozpínavosti. A bonus navíc? Pod palbou migrační krize celá Evropa zapomněla na Krym. Ten už se vůbec neřeší stejně jako Ukrajina. V hrůze všichni hledí jen k hranicím Schengenu,“ upozorňuje autorka v textu pro Svobodné fórum.

Ať už je to, jak chce, strach šířící se Českem je neopodstatněný. Vždyť k nám směřuje jen zlomek uprchlíků a většina z těch, kteří k nám přijdou, stejně chce pokračovat dál na západ. Přesto politici napříč politickým spektrem před uprchlíky varují, nejhlasitěji snad Tomio Okamura, který ale vlastně nic podstatného k uprchlické krizi neříká. Tak to alespoň vidí novinářka.

Celý text najdete zde

Strach je přirozenou lidskou emocí, která nás má chránit, ale uměle vyvolaný strach slouží především k tomu, aby připravil půdu pro „spasitele“, jenž nás vyvede z dob temna. Takovému zachránci pak budeme připraveni zobat z ruky. Pocit bezpečí pro nás bude tak důležitý, že se klidně vzdáme i demokracie. A to bude problém. „Protože jestli dopustíme, aby se nám náš ztracený svět pokoušeli vrátit Zeman, Konvička nebo třeba Babiš, pak teprve budeme mít důvod se bát,“ uzavírá autorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…